به گزارش افکارنیوز،

دادگاه ویژه نیروی دریایی پاکستان 5 تن از افسران را که در عملیات تروریستی 6 سپتامبر 2014 با داعش همکاری کردند به اعدام محکوم کرد.

 

به گزارش داون،‌«حماد احمد» پدر سعید احمد یکی از افسران نیروی دریایی که به اعدام محکوم شده در این زمینه گفت: پسرش و 4 افسر نیروی دریایی به جرم عملیات تروریستی در اسکله نظامی کراچی به اعدام محکوم شده‌اند.

 

وی افزود: در آخرین ملاقات با پسرش متوجه شد وی به جرم خیانت به کشور و همکاری با داعش به اعدام محکوم شده است.

 

«عرفان‌الله»، «محمد حماد»،‌»ارسلان نذیر» و «هاشم نصیر»افسران دیگر نیروی دریایی هستند که به جرم همکاری با داعش و عملیات تروریستی در پایگاه دریایی کراچی به اعدام محکوم می‌شوند.

 

حماد احمد تأکید کرد: پسرش و 4 افسر نیروی دریایی در یک محاکمه مخفیانه در دادگاه نظامی نیروی دریایی به اعدام محکوم شده‌اند.

 

نیروی دریایی پاکستان حاضر نشد این خبر را تأیید یا رد کند و تلاش خبرنگاران برای کسب اطلاعات در این زمینه بی‌فایده بود.

 

تقریبا 2 سال قبل در تاریخ 6 سپتامبر 2014 و همزمان با روز دفاع پاکستان اسکله نیروی دریایی پاکستان در کراچی مورد حمله قرار گرفت.

 

حمله تروریستی به اسکله نیروی دریایی پاکستان که محل تعمیر انواع کشتی و زیردریایی است با اقدام به موقع نیروهای امنیتی خنثی شد.

 

درگیری بین نیروی دریایی و شبه نظامیان 10 ساعت به طول انجامید و در این درگیری 2 تروریست کشته و 4 نفر نیز دستگیر شدند.

 

بعدها مشخص شد که داعش به کمک افسران نیروی دریایی به پایگاه نیروی دریایی وارد شده‌اند و برنامه حمله به کشتی جنگی ذولفقار و یک ناو آمریکایی را نیز در دستور کار خود داشتند.