به گزارش افکارنیوز،

روزنامه انگلیسی دیلی‌میل نوشت ده‌ها نفر از نمایندگان حزب محافظه‌کار یا همان حزب حاکم انگلستان از عملکرد «دیوید کامرون» نخست وزیر این کشور در کمپین ماندن در اتحادیه اروپا، ناراضی هستند و ازوی خواستند تاریخی را برای کناره‌گیری این سمت تعیین کند.

به نوشته ایندیپندنت به نقل از دیلی‌میل، هم‌حزبی‌های کامرون به وی هشدار دادند، پیش از آنکه اعضای پارلمان وی را کنار بگذارند، باید خودش تاریخی را برای ترک نخست وزیری تعیین کند.

یک نماینده پارلمان انگلستان که خواست نامش فاش نشود گفت «اگر کمپین باقی ماندن با اختلاف اندک پیروز شود و وی [کامرون] همچنان بعداز 23 ژوئن در این سمت باقی بماند، تنها راه برای عدم رای اعتماد این است که خودش تاریخی را برای کناره‌گیری تعیین کند.»

اگر 50 نفر از نمایندگان محافظه‌کار پارلمان برای رفتن امضا بدهند، بحث پیرامون ماندن و رفتن کامرون طرح خواهد شد. کامرون خودش پیش از این گفته بود، قبل از انتخابات سراسری سال 2020 از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.

برخی می‌گویند احتمالا «بوریس جانسون» شهردار سابق لندن و از حامیان خروج ازاتحادیه اروپا به احتمال زیاد گزینه جایگزین نخست وزیری خواهد بود.

کامرون به امید پیروزی محافظه‌کاران در انتخابات 2015 وعده داد همه‌پرسی جدایی این کشور از اتحادیه اروپا برگزار می‌کند اما بعد از پیروزی در انتخابات حزب محافظه‌کار با وعده اصلاح قواعد روابط از مردم خواسته است رای به ماندن در اتحادیه اروپا بدهند.