به گزارش فارس، روزنامه انگلیسی دیلی میل از دیدار شاهزاده اندرو، دومین پسر و سومین فرزند ملکه الیزابت دوم، با خانواده اسامه بن لادن سرکرده گروهک تروریستی القاعده در عربستان پرده برداشت.

این روزنامه اعلام کرد: شاهزاده اندرو بر خلاف مناسبات جنجالی خود به دلیل ارتباط با تاجران مشکوک، دو ماه پس از کناره‌گیری رسمی از نمایندگی ویژه انگلیس در امور تجارت بین‌الملل و سرمایه‌گذاری، به ریاست یک هیئت تجاری وارد عربستان شد.

این نشریه انگلیسی با بیان اینکه شاهزاده ۵۱ ساله انگلیسی سفر پنج روزه خود به عربستان را بتازگی به پایان رساند، افزود که هدف سفر وی، باز کردن درها مقابل تاجران و صادرکنندگان انگلیسی به عربستان بود و این سفر در زمانی انجام شد که تصویر وی با یک دختر سعودی جوان اخیرا منتشر شد؛ تصویری که وی در آن در آب‌های مدیترانه بر بالای کشتی تفریحی «محمد عبداللطیف جمیل» یک میلیارد سعودی در حال بوسیدن دختر جوانی است که حداقل ۲۰ سال از او کوچکتر است.

به گزارش این روزنامه انگلیسی، شاهزاده اندرو در این سفر خود همچنین با مقامات بلندپایه شرکت بزرگ ساختمانی «بن لادن» که توسط خانواده اسامه بن لادن از جمله بکر بن لادن اداره می‌شود دیدار کرد و در کنار آنان مسئولان دولت سعودی مانند «عادل فقیه» وزیر کار سعودی و «هانی ابو راس» استاندار جده حضور داشتند.

دیلی‌میل افزود: هیئت بازرگانی و سرمایه‌گذاری دولتی انگلیس از افشای هویت شرکت‌های انگلیسی که از این دیدارها منتفع خواهند شد، خودداری کرد؛ دیدارهایی که شاهزاده اندرو در کنار لُرد «استفن گرین» وزیر مشاور دولت انگلیس در امور تجارت و سرمایه‌گذاری در عربستان سعودی انجام داد.

این روزنامه توضیح داد که «کاخ باکینگهام، مقر رسمی ملکه انگلیس در لندن، و هیئت تجارت و سرمایه‌گذاری انگلیس، هر دو مصرّانه اعلام کردند که شاهزاده اندرو در هیچ نشستی که شامل مذاکره برای قرادهای تسلیحاتی بوده، شرکت نکرده است ولی بعید ندانستند که دیگر اعضای هیئت انگلیسی درباره فروش سلاح به عربستان مذاکره کرده باشند.

این خبر در زمانی منتشر میشود که اخبار قرارداد چندین میلیارد دلاری عربستان با شرکتهای تسلیحاتی آمریکا اخیرا توجه بسیاری از رسانهها را به خود جلب کرده بود