به گزارش ايرنا، تلويزيون اسكاي نيوز اعلام كرد: بخش عمده اين تعديل نيرو در مجتمع هواپيماسازي 'بي اي ايي سيستمز' در منطقه 'لانكشاير' انجام خواهد شد.
بر اساس این گزارش، مقامات ' بی ای ایی سیستمز ' احتمالا هفته آینده بطور رسمی برنامه خود را برای اخراج حدود سه هزار کارمند و کارگر اعلام خواهند کرد.
اسکای نیوز گفت: تداوم مشکلات اقتصادی از جمله کاهش بودجه دفاعی انگلیس و همچنین کاهش تقاضای خارجی برای تسلیحات تولیدی ' بی ای ایی سیستمز ' از جمله دلایل اجرای برنامه تعدیل نیرو در این مجتمع بزرگ نظامی است.
اداره آمارهای ملی انگلیس ماه گذشته در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که تعداد بیکاران این کشور در سه ماهه منتهی به ماه ژوییه بیش از ۸۰ هزار نفر افزایش یافت. با این افزایش در لشگر بیکاران، تعداد کل بیکاران انگلیس به دو میلیون و ۵۱۰ هزار نفر بالغ شده است که رکوردی بی سابقه برای این کشور به شمار می رود.
بر اساس این گزارش بیشترین افزایش بیکاران در میان قشر جوان(۱۶ تا ۲۴ ساله) این کشور بوده است که در حاضر حدود ۹۷۳ هزار نفر از آنان فاقد هرگونه شغلی هستند.
همچنین تعداد افرادی که به دلیل بیکاری مجبورند از کمک هزینه های بیکاری استفاده کنند در ماه اوت امسال بیش از ۲۰ هزار نفر افزایش یافته و در حال حاضر حدود ۶/۱ میلیون نفر از این کمک هزینه ها استفاده می کنند.
در حال حاضر نرخ بيكاري در انگليس ۹/۷ درصد است كه بالاترين نرخ طي دو سال گذشته به شمار مي رود.