به گزارش افکارنیوز،

 یک منبع مسئول در وزارت خارجه سعودی امروز شنبه اعلام کرد که عربستان از اقدامات قضایی دولت بحرین برای مبارزه با تندروی و تروریسم حمایت می‌کند.

دادگاه اداری بحرین روز سه‌شنبه گذشته دستور توقف فعالیت‌های جمعیت الوفاق و انحلال جمعیت‌‌های مخالف «الرساله» و «التوعیه الاسلامیه» را صادر کرد.

حمایت عربستان از تصمیمات رژیم آل خلیفه علیه تشکلهای سیاسی و دینی، غافلگیر کننده نیست، زیرا کار حزبی در این کشور جرم است. همچنین نیروهای امنیتی عربستان در کنار نیروهای موسوم به سپر جزیره، به سرکوب اعتراضات مردمی در بحرین پرداخته اند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی‌مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.