به گزارش مهر به نقل از روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت، "محمد کامل علی عمرو" گفت که اسرائیل با اقدامات غیر قانونی خود در تلاش است تا گفتگوهای صلح را برای مدت نامعلومی به تعویق بیندازد.

وی که در شصت و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کرد از جامعه جهانی هم خواست تا از درخواست فلسطینی ها برای عضویت در این سازمان حمایت کنند.

وزیر خارجه مصر افزود: مصر از هیچ تلاشی برای حمایت از آرمان فلسطینی ها دریغ نخواهد کرد و به درخواست های خود از تمامی طرف های سازمان ملل برای حمایت از درخواست فلسطینی ها ادامه خواهد داد.

وی علاوه بر این خواستار یافتن راه حلی برای پایان دادن به مناقشه منطقه ای بر اساس صلح عادلانه و بر اساس راه حل دو دولت شد.

علی عمرو همچنین اقدامات اسرائیل در کرانه باختری و نوار غزه را جنایتکارانه توصیف کرد، و گفت: اسرائیل به درخواست بین المللی برای توقف توسعه شهرک سازی اهمیتی نمی دهد و از خشونتها علیه غیر نظامیان استفاده می کند و قوانین بین المللی را نقض می کند.

وی همچنین کمیته چهار جانبه میانجی صلح را گروهی شکست خورده برای رسیدن به اهداف خود توصیف کرد وافزود: مردم فلسطین هنور هیچ حقی از مانند استقلال، آزادی و یک دولت مستقل به پایتختی بیت المقدس بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ برخودار نشده اند و اسرائیل تنها می خواهد به گفتگوهای بی انتها و نامحدود ادامه دهد.

وی گفت: مصر به تلاش های خود برای پایان دادن به اشغال اسرائیل ادامه خواهد داد و در تمامی مسائل به توافق نهایی خواهد رسید.