سعيد الشبابي اظهار داشت: "مردم احساس ميکنند، نميتوانند در هرگونه روند دموکراسي مشارکت کنند و نميتوانند سهمي در چگونگي اداره کشور داشته باشند. ديکتاتوري مطلق وجود دارد. اين بايد تمام شود."

وی افزود، رژیم نتوانسته است هیچ گونه اصلاحاتی را اعمال کند و مردم کاملا ناامید شده‌اند. آن‎ها نسبت به سیاست‌های رژیم خشمگین هستند.

فعال بحرینی در ادامه خاطر نشان کرد، بعضی از عوامل از جمله عدم دسترسی به زندانیان سیاسی در ایجاد خشم میان جوانان نقش داشته‌اند و آن‎ها آن‎قدر(به اعتراضات خود) ادامه می‌دهند تا رژیم را سرنگون کنند.

بر پایه این گزارش، انتخابات میان‌دوره‌ای مناقشه برانگیزی روز شنبه(۲ مهر، ۲۴ سپتامبر) برای جایگزین کردن ۱۸ قانونگذار در بحرین برگزار شد.

۱۸ نماینده پارلمان بحرین از حزب الوفاق بزرگترین گروه مخالف دولت این کشور در ماه فوریه در اعتراض به تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی معترضان و کشتن ده‌ها تن از آنها استعفا دادند.

الشبابی با اشاره به انتخابات میان‌دوره‌ای اخیر در بحرین اظهار داشت، این انتخابات برای منافع خود دولت است و تغییرات مطلوب مردم را ایجاد نکرد.

وی تصریح کرد: " روند انتخابات ده سال است که در بحرین وجود دارد و نتوانسته است مردم این کشور را از آمدن به خیابان‌ها بازدارد چرا که این انتخابات دموکراسی و پارلمان واقعی را ایجاد نمی‌کند. "

حزب الوفاق ضمن تحریم این انتخابات اعلام کرد که پارلمان ۴۰ عضوی بحرین مشروعیت خود را از دست داده است و بیانگر اراده مردم این کشور نیست.

گفتني است مردم بحرين با برگزاري تظاهرات ضد دولتي از اواسط ماه فوريه، خواستار پايان حکومت رژيم آل خليفه شدهاند.