به گزارش افکارنیوز،

 ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه در سخنانی تاکید کرد: دولت بریتانیا در همه پرسی اتحادیه اروپا رویکردی خودسرانه و سطحی نگر را دنبال کرده است.

پوتین از اتخاذ موضع رسمی درباره نتایج همه پرسی بریتانیا خودداری کرده است.

رئیس جمهور روسیه افزود: سازماندهی همه پرسی چیزی فراتر از یک رویکرد خودسرانه و سطحی نگر نبوده است. این همه پرسی و نتایج آن تبعاتی برای پادشاهی متحد، برای همه اروپا و بی شک برای ما خواهد داشت.

پوتین اظهار داشت: روسیه هرگز دخالت نمی کند، هرگز دیدگاه خود را درباره همه پرسی بریتانیا اعلام نخواهد کرد. بی شک ما از نزدیک اتفاقات و رویدادهای بریتانیا را دنبال خواهیم کرد ولی هیچ تلاشی برای تاثیرگذاری بر روند تحولات بریتانیا نداشته ایم.

دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز گفت: هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که مسکو از نتایج همه پرسی بریتانیا راضی و خشنود شده است.

پسکوف افزود: خروج بریتانیا یک مساله داخلی برای بریتانیا و مساله ای در روابط آن با اتحادیه اروپا است. اتحادیه اروپا یک شریک تجاری اقتصادی و سرمایه گذاری مهم برای روسیه است و مسکو بی شک خواهان آن است که اتحادیه اروپا یک قدرت اقتصادی بزرگ باقی بماند.

پوتین در ادامه گفت: مسکو همه تلاش خود راانجام خواهد داد تا تاثیرات احتمالی خروج بریتانیا بر اقتصاد روسیه را به حداقل ممکن برساند.

دیمتری مدودف نخست وزیر روسیه نیز در سخنانی هشدار داد که تاثیر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر بازارهای بین المللی موجب ایجاد ریسک های بیشتری برای اقتصاد جهانی و در نتیجه اقتصاد ما شده است.

وزارت خارجه روسیه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نشانگر تناقضات جدی در این اتحادیه است.

سرگئی سوبیانین شهردار مسکو نیز تاکید کرد: اتحادیه اروپا بدون بریتانیا، احتمالا نخواهد توانست تحریم‌ها علیه روسیه را حفظ کند.