به گزارش افکارنیوز،

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه امروز (پنجشنبه) در دیدار با سفیران و روسان نمایندگی های این کشور در خارج، گفت: تهدید هسته ای تخیلی از طرف ایران که به بهانه آن استقرار سامانه موشکی (آمریکا) در اروپا توجیه می شد، دیگر به گذشته سپرده شده است.

وی افزود که با وجود واقعیت پایان تهدید تخیلی ایران، استقرار این سامانه موشکی همچنان ادامه دارد و مسکو نیز اقدام های لازم را برای مقابله با رویکردهای تاسفبار آمریکا در کارگذاری این سامانه در شرق اروپا اتخاذ خواهد کرد.

رئیس جمهوری روسیه اوایل خرداد ماه سال جاری نیز گفته بود: فراموش نکنیم که چند سال پیش همه مقام های کشورهای مقابل (غرب) همصدا می گفتند سامانه پدافند موشکی آمریکا در شرق اروپا به این دلیل مورد نیاز است تا حمله های اتمی احتمالی ایران را پیشگیری کند، ولی هم اکنون چنین تهدیدی از جانب تهران کجاست؟

به گزارش ایرنا، پوتین در پایان گفت: استقرار سامانه موشکی برای برتری در شرق اروپا مستقر می شود، ولی تصمیم گیران و مجریان این طرح آگاه باشند که تاکنون در آرامش و امنیت زندگی کرده اند و ما از این پس مجبوریم بیاندیشیم چگونه تهدید علیه امنیت ملی روسیه را برطرف کنیم.