به گزارش افکارنیوز،

نخست‌وزیر اوکراین طی اظهاراتی نسبت به عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا طی 10 سال آینده ابراز امیدواری کرد.

به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک، «ولادیمیر گرویسمان» طی اظهاراتی اعلام کرد: «من اطمینان دارم که اوکراین نهایتا تا 10 سال آینده قادر به عضویت در اتحادیه اروپا خواهد بود.»

وی افزود: «مناقشه غیرقابل حل در دونباس و مشکلات اقتصادی وخیمی که اوکراین امروز با آنها مواجه است نباید مانع عضویت این کشور در اتحادیه اروپا شود و من اطمینان دارم که اوکراین طی 10 سال آینده به عضویت اتحادیه اروپا درخواهد آمد. ما مسیر اروپایی را دنبال می‌کنیم و این برای ما به معنای آزادی، حقوق‌بشر و اقتصاد قوی است.»

نخست‌وزیر اوکراین در ادامه خاطرنشان کرد: «ما باید معیارهای خود را با معیارهای اتحادیه اروپا تطبیق دهیم و از قبل تلاش‌های زیادی در این راستا به ویژه در امر مبارزه با فساد انجام داده‌ایم.»

اظهارات نخست‌وزیر اوکراین در حالیست که سازمان غیردولتی «شفافیت بین‌الملل» که به طور سالیانه اقدام به انتشار شاخص ادراک فساد می‌کند، اوکراین را فاسدترین کشور اروپا ارزیابی کرده است.

وی همچنین با انتقاد از تصمیم اخیر انگلیسی‌ها در خصوص خروج از اتحادیه اروپا اعلام کرد: «من به انتخاب و رأی مردم انگلیس احترام می‌گذارم ام معتقدم که حفاظت از دستاوردهای به دست آمده ضروریست.»

شفافیت بین‌الملل (Transparency International) یک سازمان غیر دولتی است که در سال 1993 تأسیس شد و دفتر اصلی آن در برلین، آلمان قرار دارد. هدف این سازمان که در حدود 100 کشور نمایندگی دارد تلاش برای مبارزه با فساد و افزایش آگاهی در مورد آن است.

این سازمان به طور سالیانه اقدام به انتشار شاخص ادراک فساد می‌کند. سنجش فساد به استفاده از شاخص‌های نظیر فساد، اختلاس، رشوه‌گیری، خرید و فروش پست‌های دولتی، رشوه‌پذیری دستگاه قضایی، فساد مالی در میان سیاستمداران و مقام‌های دولتی و عدم مقابله کافی یا ناکارایی در مبارزه با مواد مخدر است.