به گزارش افکارنیوز،

به نقل از شبکه سومریه، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق با ابراز تاسف از تبلیغات دروغین برخی رسانه های کشورهای حاشیه خلیج فارس پیرامون حوادث عراق، اظهار داشت که ایجادکنندگان و حامیان گروه تروریستی داعش در حال حاضر در آتش این گروه تروریستی می سوزند.

حیدر العبادی گفت: در حال حاضر منافع متناقض و مختلفی در منطقه وجود دارد و ما با منافع مشترکی هستیم که هدف از آن انسجام و همزیستی با کشورهای منطقه و دوری از نزاع و کشمکش است.

وی در عین حال نسبت به تبلیغات دروغین برخی رسانه های کشورهای حاشیه خلیج فارس پیرامون حوادث عراق ابراز تاسف نمود. العبادی افزود: کسانی که گروه تروریستی داعش را ایجاد و پشتیبانی کردند در حال حاضر در آتش آن می سوزند.

نخست وزیر عراق همچنین هشدار داد کسانی که به حمایت از این گروه تروریستی و اتباع آن ادامه می دهند هم دچار این آتش شده و نوبت آنها نیز خواهد رسید.

العبادی افزود: تا زمانی که پرچم حق، میهن پرستی و مرجعیت حافظ عراق است مردم پیروز خواهند بود و دولت عراق بیشتر از همه به شهروندان اهتمام و توجه دارد.

لازم به ذکر است که نیروهای امنیتی، حشدالشعبی و عشایر عراق عملیات گسترده ای را برای آزادسازی شهرها و مناطق عراق از سیطره گروه تروریستی داعش به اجرا گذاشته اند. نیروهای عراقی تاکنون شهرهای الرمادی، فلوجه، الکرمه و دیگر شهرهای عراقی در شمال و غرب این کشور را آزاد کرده و در صدد آزادسازی شهر موصل از سیطره گروه تروریستی داعش هستند.