به گزارش واحد مرکزی خبر،در صحنه دیپلماتیک یکی از اعضای شورای ملی انتقالی حاکم بر لیبی گفت: تشکیل دولت انتقالی که پیشتر به علت اختلاف ها برسر مسئله تقسیم قدرت با تاخیر روبرو شده بود تا زمان کنترل کامل بر این کشور به تعویق خواهد افتاد . معمر قذافی در پیامی رادیویی از این مقاومت در بنی ولید استقبال کرد .

شورای ملی انتقالی لیبی اعلام کرد چهار نفر از مبارزان این شورا در درگیری های روز سه شنبه با وفاداران به قذافی در شهر بنی ولید کشته و یازده نفر دیگر نیز زخمی شدند.
اما انقلابیون با خسارات سنگین تری در شهر سرت روبرو شدند، شهری که نیروهای انقلابی تلاش می کنند به مرکز آن نزدیک شوند زیرا سنگرهای اصلی قذافی در آنجا واقع است.
یکی از فرماندهان انقلابیون که به علت حساسیت اطلاعات ارائه شده خواست نامش فاش نشود گفت: در درگیری سه شنبه شب با طرفداران قذافی در شرق سرت بیش از ده نفر از نیروهای انقلابی کشته شدند.
وی افزود: نیروهای انقلابی و طرفداران قذافی در خیابان های سرت به شدت با یکدیگر درگیر هستند و از فاصله نزدیک با کلاشنیکف به یکدیگر تیراندازی و به طرف هم نارنجک پرتاب می کنند.
فاتح مرمری از مبارزان شورای ملی انتقالی لیبی گفت: طرفداران قذافی از تسلیحاتی سنگین استفاده می کنند که ما در اختیار نداریم و این در حالی است که ما در تلاش برای به حداقل رساندن تلفات غیر نظامیان هستیم. وی افزود نیروهای قذافی اکنون با لباس های غیر نظامی درحال جنگیدن در برابر ما هستند و مزدوران آفریقایی نیز در هر نقطه ای از سرت به چشم می خورد.
مرمری تصریح کرد: اعضای خانواده قذافی نیز در داخل سرت هستند و تعداد زیادی از نیروهای طرفدار قذافی از آنها محافظت می کنند.

وی با این حال به نام آنها اشاره نکرد. هزاران نفر از غیر نظامیان از ترس درگیری های شدید در سرت، این شهر را ترک کرده اند. برخی از آنها می گویند نیروهای قذافی تلاش می کنند از خروج مردم از سرت جلوگیری کنند. مردم در سرت می گویند در این شهر هیچ غذایی پیدا نمی شود و برق قطع است.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو اعلام کرد گرفتاری و مشکلات غیر نظامیان در سرت و بنی ولید رو به روز بیشتر می شود و تک تیراندازها از فرار مردم از این دو شهر جلوگیری می کنند