به گزارش افکارنیوز،

 صدها تن از هواداران «دونالد ترامپ»، پس از قطعی شدن نامزدی وی از سوی حزب جمهوری خواهاه آمریکا، با تجمع در یکی از پارک های شهر شارلوت در ایالت کارولینای شمالی، به حمایت از این نامزد تندور و افراطی پرداختند.

دو بانوی محجبه مسلمان در اقدامی شجاعانه در این تجمع حضور به هم رساندند و با شیوه ای جالب به مبارزه با افکار افراطی ترامپ و به نمایش گذاشتن چهره واقعی اسلام پرداختند.

«رُز حمید» یکی از این دو بانوی مسلمانی بود که با پوشیدن روسری سفید برای القای حس صلح و دوستی و اهدای گل رُز سرخ به تجمع کنندگان، سعی در تلطیف دیدگاه حاضرین در مورد اسلام و مسلمانان داشت.

وی در گفتگو با یکی از رسانه های محلی گفت: گروه های تروریستی هیچگاه پیرو دین مقدس اسلام و تعالیم آن نبوده اند.

این بانوی شجاع مسلمان تاکید کرد: آنچه ترامپ و دیگر سیاستمداران غربی از اسلام نشان می دهند و تروریست هایی که خود را مسلمان می نامند و اقدامات خشونت بار مرتکب می شوند، حقیقت اسلام را نشان نمی دهد. مسلمانان آمریکایی شهروندانی هستند که در صددند دور هم جمع شده و در ارتقاء و رشد جامعه نقش سازنده ای ایفاء کنند.

گفتنی است، هنگامیکه رُز در حال گفتگو با خبرنگاران رسانه های محلی بود، تعدادی از تجمع کنندگان با سر دادن شعارهای توهین آمیز علیه اسلام و نبی مکرم اسلام، سعی در متشنج کردن اوضاع داشتند که با برخورد منطقی و صبورانه رُز، این اقدام آنان ناکام ماند.

«ساندوس میشل» نیز بانوی مسلمان دیگری بود که در این تجمع حضور داشت.

وی نیز در قسمت دیگری از پارک در میان هواداران ترامپ ایستاده و با آنان سخن می گفت.

این دختر جوان مسلمان در گفتگو با یکی از هوادران ترامپ اظهار داشت: چهره ای که ترامپ از مسلمانان در رسانه ها نشان می دهد، حقیقت ندارد. ما مسلمانان نیز همانند سایر آحاد جامعه هستیم و تنها تفاوت ما با دیگر مردم آمریکا، اعتقادات دینیمان است.

ساندوس با انتقاد از ترامپ که در سخنان خود خواستار مموعیت ورود مسلمانان به آمریکا شده بود، گفت: این سیاستمدار آمریکایی طیف عظیم مسلمانان را تروریست خوانده است و نوع نگرش او در مورد مسلمانان، بر زندگی روزمره ما در این کشور تاثیر منفی گذاشته است.

این دختر ۱۷ ساله فلسطینی که در سن ۸ سالگی به همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت کرده بود، ترس غالب بر جامعه مسلمانان در ماه های اخیر و خصوصا پس از سخنرانی جنجالی ترامپ در مورد اسلام و مسلمانان را، آزار دهنده خواند و افزود: پدر و مادرم از من می خواهند که به تنهایی از خانه خارج نشوم. چراکه خطرات زیادی از سوی افراطگرایان، مسلمانان را تهدید می کند و هر روز اخباری مربوط به حمله به مسلمانان توسط نژادپرستان آمریکایی به گوشمان می رسد.

شایان ذکر است روز گذشته حزب جمهوری خواه آمریکا، نامزی ترامپ برای این حزب را هب صورت سمی و قطعی اعلام کردند که واکنش هایی را در میان سیاستمداران غربی و آمریکایی به دنبال داشت.

«رُز حمید»

«ساندوس میشل»