به گزارش افکارنیوز،

دهها نفر از عناصر گروههای تروریستی از محله بنی زید در شمال شهر حلب فرار کردند. این فرار در سایه سراسیمگی و سردرگمی گروههای مسلح مستقر در محله های شرقی شهر حلب صورت گرفت.

این درحالی است که ارتش سوریه پیشتر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در چارچوب طرح استقرار امنیت و ثبات در شهر حلب، نیروهای ارتش با همکاری هم پیمانان خود تمام خطوط تدارکاتی مورد استفاده تروریست ها برای وارد ساختن مزدور، سلاح و مهمات به شرق حلب را که از آن برای جنایت علیه غیرنظامیان بی دفاع این شهر استفاده می کنند، بستند.

بیانیه ارتش سوریه افزود: «از تمام شهروندان می خواهیم جهت حفظ جان خود، با ارتش همکاری کنند و برای توقف درگیری، بازگشت آرامش و زندگی طبیعی به حلب، و احیای خدمات عمومی مانند برق، مدارس و بیمارستان ها با ارتش تعامل داشته باشند. 

این بیانیه تصریح کرد: «به تمام افراد مسلح در شرق حلب فرصت می دهیم سلاح خود را تحویل دهند و پس از آن، یا شهر را ترک نمایند و یا پس از تحویل سلاح در شهر بمانند.

ارتش سوریه از تمام طرف ها خواسته است که ضمن منطقی اندیشیدن، منافع ملی را برای احیای امنیت و ثبات در حلب را بر هر مسألۀ دیگری مقدم بدانند.

* پیشروی ارتش سوریه در غوطه شرقی

نیروهای ارتش سوریه و هم پیمانانش پیشروی مهمی در شهرک حوش الفاره در منطقه غوطه شرقی داشتند و در آستانه کنترل کامل بر این شهرک قرار دارند.

درگیری ها در این منطقه باعث کشته شدن شمار زیادی از عناصر گروه تروریستی موسوم به جیش الشام و شناسایی تعدادی از تونل های مورد استفاده آنها، در سایه فروپاشی صفوف تروریست ها شد.