به گزارش افکارنیوز،

پلیس استرالیا اعلام کرد در حال تحقیق درباره شکایت‌هایی است که از سوء استفاده جنسی جورج پِل، مدیر امور مالی واتیکان از کودکان حکایت دارد.

گراهام اشتون، کمیسر ارشد پلیس ایالت ویکتوریا در جنوب شرق کشور استرالیا، روز پنجشنبه گفت: «این موضوعی است که ما مورد بررسی قرار دادیم و هنوز هم در حال تحقیق درباره آ« هستیم.»

به گزارش شبکه ای‌بی‌سی نیوز استرالیا، این شکایات از سوی دو مرد حدوداً 40 ساله مطرح شده‌اند. این دو ادعا کرده‌اند که در تابستان 1978 در استخری در شهر بَلِرَت، محل زندگی و کار پل از سوی وی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

اتهاماتی نیز مبنی بر سوء استفاده جنسی این دستیار با نفوذ پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان از سه پسر 8 تا 10 ساله در تابستان 1986 مطرح شده است.

جورج پِل ارشدترین روحانی کاتولیک استرالیا محسوب می‌شود. او همه اتهامات علیه خود را رد کرده و گفته است توطئه‌ای علیه وی در جریان است.

این روحانی 75 ساله در بیانیه‌ای اعلام کرد: این اتهامات «چیزی بیش از یک کارزار برای رسوا سازی (وی) نیست و به نظر می‌رسد (شبکه) ای بی سی نیز به آن دامن می زند.»

کلیسای کاتولیک در سال‌های اخیر با چندین مورد رسوایی از جمله رسوایی جنسی در امریکا و اروپا مواجه شده است.

واتیکان در دهه گذشته صدها کشیش را خلع لباس کرده و هزاران تن دیگر را نیز به اتهام سوء استفاده جنسی از کودکان تنبیه کرده است.