به گزارش افکارنیوز،

به نقل از پایگاه خبری آتلانتیک، "مایکل بلومبرگ،" شهردار پیشین نیویورک و یکی از مولتی میلیاردرهای آمریکا، در گردهمایی ملی دموکرات‌ها نسبت به معرفی "دونالد ترامپ" به عنوان نامزد نهایی جمهوری‌خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور به شدت واکنش نشان داد. 

بلومبرگ ترامپ را یک عوام فریب خطرناک دانست که انتخاب وی به عنوان نامزد نهایی جمهوری‌خواهان همراه با ریسک و اشاعه تفکرات رادیکالی است. بلومبرگ در گردهمایی ملی دموکرات‌ها ضمن اعلام حمایت از "هیلاری کلینتون،" نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد: ترامپ یک انتخاب پرخطر، افراطی و بی‌ملاحظه است. بیایید به یک عقل سلیم و کسیکه صلاحیت واقعی دارد رای دهیم.

بلومبرگ که حجم دارایی‌ها و ثروتش از ترامپ بسیار بیشتر است، در ادامه افزود: ترامپ سابقه سیاهی از چندین ورشکستگی، پرونده‌های مالی و پیمانکارانی که احساس می‎کنند فریب وی را خورده‌اند، دارد. ترامپ در این سالها نشان داد مدیریت ضعیفی دارد و پرونده‌های زیادی علیه او تشکیل شده است.

بلومبرگ در ادامه به تعریف و تمجید از کلینتون پرداخت و گفت: من در دوره‌هایی با تصمیمات و اقدامات هیلاری کلینتون مخالف بودم؛ اما اختلاف نظرات ما هرچه که بود مانع از این نشد که امروز به اینجا بیایم. به اینجا آمده‌ام تا بگویم ما باید برای رسیدن به اقتصادی بهتر کنار یکدیگر جمع شویم و به هم کمک کنیم. ما باید در کنار نامزدی قرار بگیریم که از انتخاب یک عوام فریب خطرناک به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا جلوگیری کند.

بلومبرگ همچنین از تلاش‌های کلینتون برای کمک به بازماندگان حادثه 11 سپتامبر و پیگیری فعالیت‌هایی در جهت مبارزه با تروریسم تجلیل کرد و گفت: او دیپلماتی است که به سخنان مردم گوش می‌دهد. می‌دانم هیلاری هم بدون عیب نیست، هیچ نامزد ریاست جمهوری چنین نیست. اما در انتخابات پیش رو، او انتخابی درست است. بدون در نظر گرفتن سابقه سیاسی وی، هیلاری کلینتون می‌داند مسئولیتی که بر عهده وی گذاشته می‌شود یک شوی تلویزیونی نیست، حقیقت زندگی ما است.