به گزارش افکارنیوز،

 مقامات روسی از کشف و خنثی سازی یک خودرو بمب گذاری شده در نزدیکی مسجدی در یکی از مناطق جنوبی روسیه خبر دادند. این مقامات قدرت بمب های خنثی شده این خودرو را، معادل ۵۰ کیلوگرم تی ان تی برآورد کردند.

نیروهای امنیتی روز سه شنبه متوجه خودروی پارک شده مشکوک در نزدیک مسجدی در روستای "علی یورت" منطقه "اینگوشتیا" شدند و بلافاصله یگان تخریب ارتش در محل حاضر و با بررسی موقعیت، متوجه وجود مقدار زیادی مواد منفجره در این خودرو شد.

متخصصین تخریب این یگان به سرعت وارد عمل شده و بمب های جاسازی شده در این خودرو را خنثی نمودند.

این متخصصین در تحقیقات اولیه خود، قدرت تخریب بمب های خنثی شده را چیزی در حدود قدرت تخریب ۵۰ کیلوگرم مواد منفجره TNTبرآورد کردند.

مقامات امنیتی در حال تحقیق بر روی این پرونده هستند و هنوز مشخص نیست که این خودرو متعلق به چه فرد یا گروهی است و هدف از این اقدام تروریستی چه بوده است.

گفتنی است گروه تروریستی تکفیری داعش و دیگر گروه های تروریستی مستقر در سوریه، تاکنون چندین بار روسیه را به انجام اقدامات تروریستی در این کشور تهدید کرده اند ولی با توجه به اینکه این خودروی بمب گذاری شده در حوالی مسجدی در مناطق جنوبی روسیه کشف شده است، این احتمال تقویت می شود که این اقدام، یکی از اقدامات نژادپرستان روسی در راستای فعالیت های اسلام هراسانه و نژادپرستانه صورت گرفته است.