به گزارش افکارنیوز،

 در حالیکه تردیدهای زیادی درباره سخنرانی دونالد ترامپ – نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا – در کلیسای سیاه‌پوستان دیترویت وجود داشت، وی روز گذشته در بخشی از برنامه سفر انتخاباتی خود به ایالت میشیگان، با حضور در این کلیسا به ایراد سخنرانی برای آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار پرداخت.

 

وی در این سخنرانی به آنها  وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات، دفاع از حقوق مدنی سیاه‌پوستان را در دستور کار قرار داده و شکوفایی اقتصادی را به محل سکونت آنها بازگرداند.

 

ترامپ در این کلیسا به توصیه مشاوران خود از روی نوشته به ایراد سخنرانی پرداخت تا ضمن اجتناب از تکرار سهوی اظهارات جنجالی خود علیه اقلیت‌ها، بتواند با یک سخنرانی سنجیده و دقیق، تاثیر بیشتری برروی رای‌دهندگان آفریقایی‌تبار داشته باشد.

 

وی در این سخنرانی با تاکید بر اهمیت کلیساهای سیاه‌پوستان در کشور، شهروندان آفریقایی‌تبار آمریکا را "وجدان بیدار جامعه" خواند و گفت: "جنبش ملی دفاع از حقوق مدنی برای اولین بار از درون کلیساهای سیاه‌پوستان به سراسر آمریکا گسترش یافت".

 

وی اضافه کرد: "من همواره از شما و کلیساهای شما و همچنین از حق پرستش شما حمایت خواهم کرد. من امروز به اینجا آمده‌ام تا پیام شما را بشنوم و امیدوارم حضور من در اینجا باعث شود شما بتوانید صدای خود را به مخاطبان جدیدی در آمریکا برسانید."

 

نامزد جمهوری‌خواهان سپس با اشاره به تلاش‌های آبراهام لینکلن – رئیس جمهور اسبق آمریکا – برای مقابله با نژادپرستی گفت در صورت پیروزی در انتخابات، دفاع از حقوق مدنی اقلیت آفریقایی‌تبار آمریکا در حوزه‌هایی مانند آموزش، امنیت و اشتغال جزو اولویت‌های کاری وی خواهد بود.

 

ترامپ در ادامه برای پیشبرد بهتر اهداف انتخاباتی خود در این سخنرانی، جمهوری‌خواه بودن آبراهام لینکلن را به مخاطبان سیاه‌پوست خود یادآوری کرد و گفت در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر، با تمام توان خود از میراث آبراهام لینکلن محافظت خواهد کرد تا آینده‌ای بهتر را برای حزب جمهوری‌خواه و اقلیت سیاه‌پوست آمریکا خلق کند. وی همچنین وعده داد شهر دیترویت که بزرگترین شهر ایالت میشیگان به شمار می‌رود را به یکی از قطب‌های اقتصادی آمریکا و جهان تبدیل کند.

 

نامزد جمهوری‌خواهان سخنرانی خود در کلیسای سیاه‌پوستان شهر دیترویت را با جمله‌ای از انجیل به پایان برد و گفت: "هیچ یک از ما خداوند را ندیده است؛ اما اگر به یکدیگر عشق بورزیم، خداوند را در وجود یکدیگر خواهیم دید."

 

ترامپ پس از سخنرانی، دقایقی را نیز به نیایش در این کلیسا پرداخت و با چشمان بسته به آهنگ مذهبی آنها گوش کرد.

 

وی در حالی به تازگی سفر به شهرهای محل سکونت اقلیت‌های لاتین‌تبار و آفریقایی‌تبار آمریکا را در برنامه انتخاباتی خود قرار داده است که نتایج نظرسنجی‌ها حاکی از حمایت اندک رای‌دهندگان غیرسفیدپوست از نامزد انتخاباتی جمهوری‌خواهان است.

 

در سفر روز گذشته ترامپ به دیترویت نیز صدها نفر با حمل پلاکاردهایی با نام و تصویر هیلاری کلینتون – نامزد انتخاباتی حزب دموکرات – به حضور او در این شهر اعتراض کردند.