به گزارش افکارنیوز،

 روزنامه الشرق الاوسط به نقل از محمد بنتن، وزیر حج وعمره سعودی، مدعی شد در میان افرادی که برای انجام مناسک حج امسال، وارد عربستان شده‌اند، ایرانیان مقیم خارج از کشورشان، نیز حضور دارند.

 

وی ادعا کرد این حجاج ایرانی که وارد عربستان شده‌اند همانند دیگر حاجیان از خدمات برخوردارند.

 

این وزیر سعودی در ادامه به حضور بیش از یک میلیون حاجی در مکه و آمادگی آنها برای انجام مناسک حج خبر داد.

 

محمد بنتن مدعی شد: حجاج ایرانی از برخی از کشورهای دنیا وارد عربستان شده‌اند و از خدماتی که ارائه می‌شود، همانند دیگر حاجیان استفاده می‌کنند.

 

این ادعاهای مسئولان سعودی درباره پذیرایی از حاجیان ایرانی مقیم خارج از ایران در حالی صورت می‌گیرد که ریاض با کارشکنی‌های فراوان، مانع از حضور حجاج کشورمان در حج امسال شد.

 

به‌رغم تلاش صادقانه مقامات جمهوری اسلامی برای تهیه مقدمات برگزاری حج تمتع در سال جاری، متاسفانه مقامات سعودی ثابت کردند که مایل به همکاری با ایران نیستند. با این‌که در حج تمتع سال گذشته عربستان سعودی در شکل‌گیری حادثه دردناک منا کاملا مقصر بوده، اما مقامات سعودی از قبول مسئولیت خود در این حادثه شانه خالی کردند.

 

اگر چه بر اساس یک تعریف موجود و یک قانون نانوشته موضوع حج باید خارج از مسائل سیاسی میان کشورهای اسلامی مورد توجه گیرد، اما رژیم آل‌سعود بویژه طیف سیاسی وابسته به وهابیت درصدد گروکشی از مراسم حج هستند. سعودی ها بر خلاف نص صریح قرآن مانع از انجام فرایض حج شدند. مقامات سعودی شرایط غیرقابل قبولی ایجاد کردند و در دادن روادید ورود متقاضیان حج کارشکنی کردند. رفتار سعودی‌ها تحت تاثیر مواضع سیاسی آنها علیه جمهوری اسلامی است.

 

وقوع حوادث مختلف از جمله سقوط یک بالابر در اطراف خانه خدا و فاجعه خونین منا، اوج بی کفایتی آل سعود را نشان می‌دهد.

 

این در حالی است که رسانه ها اعلام کرده‌اند: عربستان سعودی مسئولیت ساخت دستبند هوشمند برای استفاده حجاج از زمان ورود به فرودگاه‌های این کشور تا بازگشت را به شرکت اسراییلی "جی 4 اس" واگذار کرده است.

 

این دستبند مجهز به نوعی فناوری بسیار پیشرفته است که به سازمان های جاسوسی بیگانه که دارای روابط استراتژیک با آل سعود هستند این امکان را می‌دهد که هر لحظه که بخواهند از مکان حضور حجاج آگاه شوند. 

 

شرکت مزبور دارای شعبه‌های مختلفی در شهرهای سعودی مانند جده، طائف و ریاض بوده و در صورت وقوع هر حادثه اتاق عملیات امنیتی سازمان اطلاعات سعودی مجبور به دریافت اطلاعات مورد نیاز خود از این شرکت اسراییلی خواهد بود.