به گزارش افکارنیوز،

 تصور کنید «باراک اوباما،» رئیس‌جمهور آمریکا قرار است با شما ملاقات کند و از شما به دلیل هک کردن دولت وی، آزار دوستانش و زندانی کردن صدها فعال سیاسی ناراضی است. چگونه بحث درمورد این مسائل را با اوباما در میان می‌گذارید؟ اگر رئیس‌جمهور چین باشید این گفتگو را با یک چای آغاز می‌کنید.

 

یکشنبه شب پس از اینکه مقامات چین و آمریکا ساعت‌ها به گفتگو پرداختند، رئیس‌جمهور چین اوباما را به یک گردش شبانه و نوشیدن چای دعوت کرد.

 

مکان گفتگوی دو رئیس‌جمهور به دقت ساماندهی شده بود تا تغییر رویکرد چین در روابط با آمریکا را نشان دهد. در چهار سال گذشته مقامات چین در ملاقات با سران دیگر کشورها بسیار محتاط و بوروکراتیک بوده‌اند. اما از زمان روی کار آمدن «شی جین پینگ» آنها تلاش می‌کنند تصویر جدیدی از خود ارائه دهند و با اعتماد به نفس و کمی آزادتر با سران دیگر کشورها دیدار کنند.

 

تصاویری که در این دیدار از دو رئیس‌جمهور مذکور گرفته شد، بسیار مهم هستند. پس از چندین دهه چین که کشوری در حال توسعه بوده، برای دریافت احترام متقابل بسیار مشتاق است. پس این تصویر که دو رئیس‌جمهور را در یک سطح و در کنار یکدیگر نشان‌می‌دهد، برابری این دو را القا می‌کند.

 

معنای چای نوشیدن سران بزرگترین اقتصادهای جهان در کنار هم چیست؟+ عکس