به گزارش افکارنیوز،

 "هیلاری کلینتون،" نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از اینکه در سخنرانی روز جمعه نیمی از طرفداران "دونالد ترامپ،" رقیب جمهوری‌خواه خود، را "مفلوک" خوانده بود، اظهار پشیمانی کرد.

 

کلینتون در این باره گفت: من شب گذشته بسیار عمومی صحبت کردم و این شکل صحبت کردن هیچ‌ موقع ایده خوبی نبوده است. به خاطر استفاده از کلمه "نیمی" متاسفم. کار درستی نبود.
 
وی در عین حال افزود: ترامپ کارزار انتخاباتی خود را روی تعصب و بدگمانی پایه ریزی کرده است. من از اشاره به اظهارات متعصبانه و نژادپرستانه در این کارزار انتخاباتی عقب نخواهم نشست.
 
پس از اظهارات روز جمعه کلینتون، موج انتقاد جمهوری‌خواهان به سمت او روانه شده بود. ترامپ گفته بود: کلینتون چطور می تواند با این نگاه تحقیرآمیزی که به بسیاری از شهروندان بزرگ آمریکایی دارد، رئیس جمهور ما باشد؟
 
وی در ادامه گفته بود: هیلاری کلینتون باید از خودش خجالت بکشد. این نشان می‌دهد که او بدون شک فاقد صلاحیت لازم برای بر عهده گرفتن سمت ریاست جمهوری ایالات متحده است.

 

گفتنی است که رسانه ها از اظهارات امروز کلینتون با عنوان یک عقب نشینی مشروط یاد شده است.
 
کلینتون در سخنان پیشین خود گفته بود برخی طرفداران ترامپ نژادپرست، بیگانه ستیز و اسلام هراس هستند که این اظهارات هم انتقادهای بسیاری را متوجه خود کرد. در ان زمان وی بابت استفاده از این نوع ادبیات عذرخواهی نکرد.

 

کلینتون روز جمعه در یک جلسه جمع آوری کمک مالی در جمع دگرباشان جنسی، نیمی از طرفداران دونالد ترامپ، را افرادی مفلوک خواند و گفت بقیه طرفداران او عاجزانه به دنبال تغییرند.

 

در واکنش به سخنان کلینتون، مدیر کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ سخنان نامزد دموکرات در مورد طرفدارانش را توهین به میلیون‌ها آمریکایی دانسته است. در همین حال ترامپ با اطمینان کامل از پیروزی خود در هر سه مناظرۀ تلویزیونی با کلینتون سخن گفته است.

 

از سویی دیگر، دونالد ترامپ در واکنش به انتقادات مربوط به مناسبات نزدیک او با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، گفت پوتین با او رابطۀ گرمی دارد. 

 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشتم ماه نوامبر (18 آبان) برگزار خواهد شد.