به گزارش افکارنیوز،

این پایگاه موسوم به Menwith Hill Station (MHS) در North Yorkshire انگلیس قرار دارد و نه تنها برای جاسوسی از مردم عادی و سرقت اطلاعات آنها به کار می رود، بلکه از آن برای استراق سمع ارتباطات ماهواره ای و دیگر انواع ارتباطات بی سیم در سراسر جهان استفاده می شود.

در این پایگاه گنبدهای دایره ای شکل سفیدرنگی موسوم به FORNSAT نصب شده که مجهز به آنتن هایی قدرتمند برای جاسوسی و استراق سمع از ارتباطات ماهواره ای هستند. FORNSAT می تواند داده های در حال انتقال از ماهواره ای به ماهواره دیگر را سرقت و جمع اوری کند.

نوع دیگری از این گنبدها که OVERHEAD نام دارد با اتصال به ماهواره های دولت آمریکا برای شناسایی سیگنال های وای – فای و گوشی های تلفن همراه هدف و جاسوسی از آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

حجم اطلاعات مسروقه توسط آژانس امنیت ملی آمریکا در این پایگاه انگلیسی بسیار بالاست. بر اساس یکی از اسناد افشا شده توسط اسنودن که مربوط به ماه می سال 2011 است، در یک بازه زمانی 12 ساعته این سیستم بیش از 335 میلیون متادیتا یا ابرداده را ذخیره کرده است. این ابرداده ها حاوی اطلاعاتی در مورد گیرندگان ایمیل های مختلف، شماره های همراه کاربران، زمان تماس و غیره است.

از جمله اهداف خاص این پایگاه جاسوسی انگلیسی، کافی نت ها و دیگر منابع تبادل اطلاعات در کشورهای خاورمیانه بوده است. به همین منظور برنامه ای موسوم به Ghosthunter اجرا شده تا الگوی زندگی افرادی که تروریست تشخیص داده می شدند  و از کافی نت ها برای برقراری ارتباط استفاده می کردند شناسایی شود.

برای ساخت پایگاه جاسوسی یاد شده توسط ستاد ارتباطات دولت انگلیس بیش از 30 میلیون پوند سرمایه گذاری صورت گرفته تا از این طریق جاسوسی از تمامی سینگنال های ماهواره ای هدف ممکن باشد.

برای مشاهده اصل اسناد افشا شده اسنودن به آدرس https://theintercept.com/document/2016/09/06/menwith-initiatives-maximizing-our-access/ مراجعه کنید.