به گزارش افکارنیوز،

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه به نقل از دو منبع قضایی نوشته است که نیروهای امنیتی یک پسر 15 ساله را که به تلاش برای انجام «اقدام خشونت‌آمیز» متهم است، در پاریس بازداشت کرده‌اند.

این دومین بار در یک هفته گذشته است که مقامات فرانسوی از خنثی کردن یک حمله تروریستی «قریب الوقوع» در این کشور خبر داده‌اند.

یکشنبه گذشته پلیس فرانسه یک خودروی پر از مخازن گاز را در نزدیکی کلیسای «نوتر دم» کشف کردند. کشف آن خودرو به خنثی شدن برنامه یک هسته تروریستی وابسته به داعش برای جمله به یک ایستگاه قطار در پاریس منجر شد. پلیس تاکنون هفت نفر، از جمله چهار زن را در ارتباط با آن پرونده بازداشت کرده است.

به نوشته رویترز، پسر نوجوانی که در مورد پرونده دوم بازداشت شده، در حال حاضر بر اساس قوانین وضعیت اضطراری فرانسه، در حبس خانگی به سر می‌برد. وضعیت اضطراری، از 13 نوامبر سال گذشته میلادی در پی حمله تروریستی مرگبار داعش در پاریس، که بیش از 130 نفر را کشت، در فرانسه اعلام شده و همچنان ادامه دارد.

یکی از منابع گفته است که این پسر که روز شنبه بازداشت شده، قصد داشته به یک «مکان عمومی» در پاریس حمله کند.

یک منبع دیگر هم به رویترز گفته است که فرد بازداشتی، با «رشید قاسم» از مظنونین عضویت در داعش در ارتباط بوده است. یکی از زنانی که در پرونده هفته گذشته بازداشت شد هم گفته است که تحت فرماندهی قاسم قرار داشته است.

روزنامه «لو موند» گزارش داده است که قاسم در حال حاضر در سوریه است و از طریق نرم‌افزار پیام‌رسان «تلگرام» با نیروهای داعش در فرانسه در ارتباط است.