به گزارش افکارنیوز،

 انتشار بخشی از رایانامه های هک شده مقامات واشنگتن که به روسیه نسبت داده می شود، بار دیگر بی اعتمادی را که در فضای سیاسی آمریکا نسبت به هر دو نامزد جمهوریخواه و دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ وجود دارد، به رخ کشید.

در لابه لای اسناد افشا شده، رایانامه های شخصی کالین پاول وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در دوره ریاست جمهوری «جرج دبیلو بوش» هم به چشم می خورد که اگرچه در آنها انگشت اتهام به سوی هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات امسال نیز گرفته شده؛ آنچه که بیشتر مایه شگفتی می شود انتقادی است که نسبت به دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه ایراد شده است و این مسئله با توجه به اینکه پاول از سیاستمداران کهنه کار حزب جمهوریخواه است؛ چالش برانگیز خواهد بود.

خود پاول صحت رایانامه های لو رفته را تایید کرده اما اظهار نظری درباره محتوای آنها ارائه نداده است.

در یکی از این اسناد فاش شده می خوانیم: ترامپ حکم یک رسوای ملی و یک منفور بین المللی را دارد- کسی که با زیر سوال بردن محل تولد «باراک اوباما» رئیس جمهوری فعلی آمریکا، خود را با نژاد پرستی عجین می کند.

البته، کلینتون هم از گزند اتهامات پاول در امان نمانده چرا که وی از این نامزد دموکرات به عنوان زنی حریص نام می برد که جاه طلبی اش حد و مرزی ندارد.

انتشار رایانامه های دولتمردان آمریکایی در ماه های اخیر اطلاعات زیادی را درباره نظرات و همچنین اقدامات پشت پرده آنها فاش کرده و در مواردی مثل افشای توطئه رهبران حزب دموکرات در به حاشیه راندن «برنی سندرز» رقیب کلینتون در دور مقدماتی، به استعفای برخی مقامات منتهی شده است.

در این میان، دولت واشنگتن انگشت اتهام را به سوی هکرهای روسی می گیرد حال آنکه دولت مسکو هر گونه اتهام در این زمینه را رد می کند.