به گزارش افکارنیوز،

 «صالح الجبوری» رئیس شورای منطقه القیاره در استان نینوا در عراق، روز چهارشنبه گزارش برخی رسانه‌های خبری درباره حمله شیمیایی گروه تروریستی داعش به پایگاه القیاره، محل استقرار نیروهای عراقی و آمریکایی را رد کرد.

الجبوری گفت: گزارش‌هایی که برخی رسانه‌ها درباره حمله شیمیایی داعش به پایگاه القیاره منتشر شده، نادرست است و ما آن را کاملا رد می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در تماس‌هایی که با مسئولان این پایگاه نظامی گرفتیم آنان هرگونه حمله شیمیایی را رد کردند.

رئیس شورای منطقه القیاره متذکر شد: داعش این پایگاه را هر از چند گاه هدف حملات خود قرار می‌دهد ولی گلوله‌ها معمولا به محدوده اطراف آن اصابت می‌کند ولی تا عصر چهارشنبه هیچ حمله شیمیایی به این پایگاه ثبت نشده است.

این در حالی است که روز چهارشنبه چند مقام آمریکایی مدعی شده بودند داعش، احتمالا باشلیک موشک یا گلوله توپ حامل موا دشیمیایی «خردل» پایگاه القیاره را هدف قرار داده است.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند، این مواد شیمیایی احتمالا توسط موشک یا گلوله توپ در روز سه‌شنبه به سمت این پایگاه شلیک شده است و آزمایش اولیه نیروهای آمریکایی نشان می‌دهد که مواد به کار گرفته شده خردل بوده است.

این پایگاه در جنوب موصل واقع است و نیروهای عراق در این پایگاه در حال تدارک برای حمله نهایی برای بازپس‌گیری شهر موصل از عناصر گروه داعش هستند.

از سوی دیگر، مقام‌های دفاعی آمریکا گفته‌اند، با توجه اقدامات ارتش عراق برای عملیات آزادسازی موصل، منتظر حملات شیمیایی از سوی تروریست‌های بوده‌اند.

طبق این گزارش، صد‌ها نیروی آمریکایی از این پایگاه برای حمایت از عملیات نیروهای عراقی استفاده می‌کنند.