به گزارش افکارنیوز،

 در ادامه مبارزات انتخاباتی در آمریکا، یک نظرسنجی تازه درباره شرایط و میزان آرای دو نامزد جمهوریخواه و دموکرات جانشینی باراک اوباما منتشر شده است.

مرکز نظرسنجی فاکس نیوز نتیجه یک نظرسنجی را منتشر و اعلام کرده که دونالد ترامپ توانسته در سه ایالت نوادا، کارولینای شمالی و اوهایو با اختلاف کمی از هیلاری کلینتون پیش بیفتد.

 بنا بر این نظرسنجی، نامزد جمهوریخواه در نوادا با سه درصد از رقیب دموکرات خودش پیش است و توانسته در بین شرکت کنندگان احتمالی در انتخابات آتی در این ایالت با 43 درصد در برابر 40 درصد کلینتون پیش بیافتد.

در کارولینای شمالی هم دونالد ترامپ با 4 درصد اختلاف در برابر هیلاری کلینتون توانسته از او پیشی بگیرد. در این ایالت آرای نامزد جمهوریخواه 45 درصد و رقیب دموکراتش 40 درصد کسب کرده است.

در اوهایو هم بنا بر نظرسنجی فاکس نیوز، نامزد جمهوریخواهان از نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا پیش است.

ترامپ در این ایالت، 42 درصد آرا را کسب کرده و کلینتون 37 درصد آرا را از آن خود کرده است.

این نظرسنجی مربوط به 18 تا 20 سپتامبر از میان 704 رای دهنده و شرکت کننده احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری در ایالت نوادا، 736 رای دهنده احتمالی در کارولینای شمالی و 737 رای دهنده احتمالی در ایالت اوهایو گرفته شده است.

پیشتازی ترامپ در برابر کلینتون در حالی است که اوهایو و کارولینای شمالی ، از ایالت‌های تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده و هستند.

از سوی دیگر بنا بر نظرسنجی اخیر مرکز «ریل کلیر پالیتیکس»، از منظر ملی و سراسری در آمریکا، کلینتون با اختلاف 1.9 درصدی از ترامپ پیش است(45.5 درصد در برابر 43.5).