به گزارش افکارنیوز،

 بنیامین نتانیاهو طی اظهاراتی مدعی شد که کابینه اسرائیل به‌ریاست وی دستاوردهای زیادی را محقق کرده است که مهم‌ترین آن تقویت امنیت به‌خصوص در مرز نوار غزه و مصر و ممانعت از نفوذ افراد از این دو منطقه است.

وی افزود که در صورت شلیک یک فروند از نوار غزه به‌سمت شهرک‌های صهیونیست نشین، غزه را موشک‌باران خواهند کرد.

نتانیاهو تصریح کرد که اسرائیل امروز اصلی دارد که از قبل وجود نداشت و آن اینکه هرکس ضعیف باشد هرگز باقی نمی‌ماند و این فرد قوی است که باقی خواهد ماند، صلح تنها با قدرتمندان ممکن است و بر این اساس اسرائیل بیش از پیش تقویت شد و امید و آینده نیز از همین جا نشأت می‌گیرد.

وی گفت: دو روز پیش در مجمع عمومی سازمان ملل حقیقت را بیان کردم و آن اینکه اسرائیل جهان را با پرچم سفید و آبی خود مزین کرده است بلکه سازمان ملل نیز با پرچم «اسرائیل» تزئین شده است.

نتانیاهو در ادامه اظهار داشت که نزدیکی اسرائیل و کشورهای عربی به دستیابی به سازش با فلسطینیان و دست‌کم با فلسطینیانی که به صلح حقیقی با اسرائیل اهتمام دارند، کمک می‌کند.

رونمایی مقاومت از دو موشک جدید

این اظهارات نتانیاهو در حالی است که تیپ‌های ناصر صلاح‌الدین شاخه نظامی کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین شامگاه دیروز دوشنبه از جدیدترین موشک‌های خود رونمایی کرد و گفت که این دو موشک از قدرت تخریب بسیار بالایی برخوردارند.

بر اساس این گزارش، تیپ‌های ناصر صلاح‌الدین شامگاه دیروز دوشنبه رژه نظامی باشکوهی را در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه برگزار کرد و طی آن دو موشک جدید خود را به معرض نمایش گذاشت.

ابوعطایا سخنگوی این تیپ‌ها در کنفرانسی خبری افزود که مقاومت فلسطین توانسته به‌رغم تمامی موانع و مشکلات و آثار و پیامدهای سوء محاصره نوار غزه، موشک‌ها و سلاح‌های خود را ارتقا دهد.

وی افزود که این دو موشک به‌میمنت اسامی دو فرمانده شهید تیپ‌های ناصر صلاح‌الدین، خالد و ابوعطایا نامگذاری شده‌اند و از قدرت تخریب و ویرانگری بسیار بالایی برخوردارند.

ابوعطایا اشاره کرد که این موشک‌ها در مقابل هرگونه تجاوز دشمن بازدارنده خواهند بود و تمامی نهادها و تأسیسات راهبردی و حساس دشمن صهیونیستی در تیررس این موشک‌ها خواهد بود. البته او اشاره‌ای به برد دقیق این موشک‌ها نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما همچنان به مقاومت پایبند خواهیم بود، زیرا مقاومت دژی محکم و استوار در برابر توطئه‌های دشمنان برای نابودی مسئله فلسطین خواهد بود.

به‌نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صدها مبارز نقاب بر چهره مقاومت شامگاه دیروز دوشنبه در این رژه نظامی باشکوه شرکت کرده و سلاح‌ها و تجهیزات جنگی مختلفی در دست داشتند.

گروه‌های مقاومت فلسطین و در رأس آنها گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس بارها اعلام کرده‌اند که برای مقابله با اشغالگران همیشه در حال ارتقای موشک‌ها و تجهیزات نظامی خود هستند.

در جنگ 51روزه در تابستان سال 2014، 11 هزار واحد مسکونی به‌طور کلی و 6800 واحد دیگر به‌طور جزئی تخریب شدند و خسارت‌های بسیار زیادی به نوار غزه وارد آمد. همچنین زیرساخت‌های باریکه غزه نیز دچار خسارت‌های زیادی شدند.