به گزارش افکارنیوز،
 دادگاه داعش در استان “دیرالزور"، ۱۵ شهروند سوری را به اتهام ارتداد و زیرپا گذاشتن احکام اسلامی، محکوم به اعدام در ملاءعام کرد.

این حکم روز پنجشنبه و در مقابل چشم صدها شهروند دیگر سوری اجراء شد و جلادان این گروه تروریستی، ۱۵ قربانی خود اعدام نمودند.

«دهّام العلی» یکی از فعالان رسانه ای محلی در این باره اظهار داشت: دادگاه شریعت به اصطلاح اسلامی داعش این ۱۵ نفر را متهم به ارتداد دانست و آنان را محکوم به اعدام در ملاءعام نمود.

وی در ادامه افزود: این حکم روز پنجشنبه در منطقه «صبحیة» دیرالزور و در مقابل چشم صدها تن از اهالی این منطقه اجراء شد.

یکی از شاهدان عینی این اقدام را بسیار وحشیانه و به دور از انسانیت عنوان و اعلام کرد: هنگام اجرای این حکم، تمام کسانی که ناظر این اعدام ها بودند، کاملا ساکت و مبهوت شده بودند.

یکی دیگر از شاهدان دیگر نیز گفت: عناصر این گروه تروریستی تنها اقدام به اعدام این افراد کردند بدون آنکه هیچ توضیحی پیرامون علت ارتداد آنها و گناهی که باعث مرتد شدنشان شده بود، بدهند.

گفتنی است گروه تروریستی تکفیری داعش در مناطق تحت کنترل خود، با اجرای اسلام خودساخته و خشن، اهالی این مناطق را مجبور به اطاعت از این قوانین خشک و غیراسلامی می کند و در صورت مخالفت آنان با این قوانین،‌ ایشان را به اتهاماتی همچون ارتداد دستگیر و اعدام می نماید.