به گزارش افکارنیوز،

 «جان کریان» مدیر اجرایی دویچه بانک با مقامات وزارت دادگستری آمریکا برای حل مشکل حقوقی خود به توافق نرسید. روزنامه "بیلد" آلمان با اعلام این خبر گزارش داد کریان روز جمعه در واشینگتن در حاشیه نشست سالانه صندوق جهانی پول نشستی را با هدف رایزنی برای کاهش جریمه درنظر گرفته شده برای این بانک با مقامات وزارت دادگستری آمریکا برگزار کرد؛ اما نشست آنها بدون نتیجه پایان یافت.

 

مقامات دویچه بانک تا این لحظه درباره صحت و سقم گزارش این روزنامه آلمانی اظهارنظر نکرده‌اند. 

 

بزرگترین بانک آلمان به دلیل فروش غیرقانونی اوراق رهنی در خلال بحران مالی 2008 از سوی وزارت دادگستری آمریکا به پرداخت 14 میلیارد دلار جریمه نقدی محکوم شده است. نگرانی از توانایی این بانک در پرداخت این میزان جریمه نقدی به دولت آمریکا، ماه گذشته ارزش سهام آن را به پایین‌ترین سطح در سه دهه اخیر رساند. 

 

مدیر اجرایی دویچه بانک که با وجود آنکه اهل انگلیس است، آلمانی را خیلی خوب صحبت می‌کند، طی سه هفته گذشته با برگزاری نشست‌های مختلف به سرمایه‌گذاران این بانک اطمینان داده است که هیچ خطری سرمایه‌های آنها را تهدید نمی‌کند. وی همچنین در گفتگو با رسانه‌های آلمانی گفته است دویچه بانک به دلیل جریمه مالی آمریکا ممکن است امسال سوددهی لازم را نداشته باشد اما در سالهای بعد مطمئناً این کمبود سوددهی یا زیان مالی احتمالی را جبران خواهد کرد.

 

هفته گذشته مدیران ارشد شرکت‌های بزرگ آلمان از جمله شرکت مخابراتی «زیمنس»، شرکت خودروسازی «دایملر»، شرکت بیمه‌ای «مونیخ ری» و شرکت صنایع شیمیایی «ب آ اس اف» در گفتگو با روزنامه آلمانی "فرانکفورت الگمینی" ضمن دفاع از سلامت مالی دویچه بانک تاکید کردند که همچنان تعاملات مالی خود را با این بانک حفظ خواهند کرد. 

 

به گفته منابع آگاه، اعضای خاندان سلطنتی قطر نیز در نظر دارند تعداد سهام خریداری‌شده خود در دویچه بانک را تا 25 درصد افزایش دهند.