به گزارش افکارنیوز،

به نقل از روزنامه "دی ولت"، پلیس آلمان همچنان در جستجوی مظنون ترور فراری است که روز گذشته طی یک عملیات جستجوی ویژه مقادیر زیادی مواد منفجره از محل سکونت وی در شهر کمنیتس ایالت زاکسن آلمان یافت شده و مظنون به حملات تروریستی در فرودگاهی در آلمان است.

به گزارش روزنامه "دی ولت" ، بعد از کشف مواد منفجره بسیار خطرناک در آپارتمانی در شهر کمنیتس آلمان عملیات ویژه دیگری نیز در این شهر وجود داشته است. بر این اساس مدارکی درباره برقراری تماس هایی با مظنون ترور گزارش شده است. پلیس همچنان در جستجوی این فرد مظنون است. محافل امنیتی آلمان زمینه های اسلامی افراطی را در این پرونده ممکن می دانند.

پلیس آلمان همچنین از احتمال ارتباط تنگاتنگ مظنون ترور فراری با تروریسم داعش سخن گفته است.

به گزارش نشریه بیلد آلمان و با استناد به تحقیقات انجام گرفته مدارکی وجود دارد مبنی بر اینکه مظنون 22 ساله فراری توسط تروریسم داعش برای اهداف خاصی آموزش دیده است. پیش از این نیز مشخص شده بود که این فرد ارتباطاتی با شبکه های تروریستی دارد.

یک سخنگوی اداره جنایی ایالت زاکسن آلمان روز شنبه اعلام کرد که یک مظنون به حمله تروریستی در حال فرار است. فرد مظنون یک جوان 22 ساله متولد سوریه است که مظنون به آماده سازی یک حمله تروریستی بوده است.

پلیس ایالت زاکسن آلمان عکس این مظنون را که در جستجوی آن است منتشر کرده است.

به گزارش نشریه فوکوس ظاهرا فرد مظنون مدت ها تحت کنترل سازمان اطلاعات داخلی آلمان بوده است و تصمیم به یک حمله تروریستی به فرودگاهی در آلمان را داشته است.

این مظنون 22 ساله سوری ظاهرا سال گذشته به عنوان پناهنده به آلمان آمده بود.

پلیس آلمان در سراسر این کشور از جمله در برلین تدابیر امنیتی شدیدی را اتخاذ کرده است و از خطری جدی سخن به میان آورده است.