به گزارش افکارنیوز،
 ترزا می نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه (امروز) گفت به نمایندگان پارلمان بریتانیا اجازه رای دادن در برنامه‌های برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) داده نمی‌شود.

به نوشته روزنامه تلگراف، سخنگوی نخست وزیر بریتانیا تاکید کرد گفت از آنجایی که رای دادن به برگزیت رای دوباره است، بنابراین چنین اقدامی غیرقابل قبول است.

سخنگوی نخست وزیر همچنین گفت واقعا ضرورت دارد نمایندگان پارلمان بریتانیا فرآیند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به دقت بررسی کنند اما نباید به آنها فرصت رای دادن به این مساله داده شود.

وی در ادامه گفت این مساله ضروری و حق نمایندگان است که درباره برگزیت به مناظره بنشینند اما دادن حق رای دوم به نمایندگان برای رای به انتخاب مردم بریتانیا راه قابل قبولی نیست.

سخنگوی خانم می تاکید کرد بعد از برگزیت این کشور بازیگری مهم در صحنه جهانی خواهد بود و با وجود هشدارهای بخش‌های اقتصادی، بعد از برگزیت بریتانیا اقتصادی فعال‌تر خواهد داشت.

روز گذشته ائتلافی فراحزبی در پارلمان بریتانیا با اعتراض به طرح نخست وزیر برای خروج از اتحادیه اروپا تا سال 2019 هشدار دادند خروج بریتانیا از بازار واحد می‌تواند به ضرر صنایع و اقتصاد این کشور باشد بنابراین این برنامه باید در پارلمان به رای گذاشته شود.