به گزارش افکارنیوز،

 در ادامه فروش‌های تسلیحاتی آمریکا به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، حالا خبر رسیده که واشنگتن درصدد فروش سلاح به ارزش 75 میلیارد دلار به امارات عربی متحده است.

در حالی که حمایت‌های آمریکا از ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در حملات نظامی به یمن ادامه دارد، واشنگتن می‌خواهد به یکی دیگر از کشورهای عضو ائتلاف سعودی فروش تسلیحاتی جدیدی داشته باشد.

روز دوشنبه(دیروز) وزیر دفاع آمریکا در ابوظبی با ولیعهد عربستان سعودی دیدار کرد؛ دیداری که به گفته پنتاگون، «اشتون کارتر» و «محمد بن زاید بن سلطان آل نهیان» باه هم در خصوص «مسائل مختلف منطقه‌ای» بحث و تبادل نظر کردند.

حالا گزارش شده که آژانس همکاری امنیتی دفاعی آمریکا در نامه‌ای به کنگره این کشور، از موافقت پنتاگون با فروش تسلیحاتی به ارزش 75 میلیارد دلار به امارات عربی متحده خبر داده است.

این آژانس، بخشی از وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) است که مسئول اموری چون انتقال تجهیزات دفاعی و تقویت تماس‌های نظامی با متحدان واشنگتن است.

به گزارش اسپوتنیک، در نامه این نهاد دفاعی آمریکا آمده است: «دولت امارات عربی متحده درخواست کرده که این فروش محتمل، شامل خدماتی چون سوخت رسانی هوایی، پشتیبانی انتقال هوایی و دریایی، کمک‌های آموزشی، ابزاری، مهمات، فنی و لجستیکی باشد. هزینه کل این قرارداد 75 میلیون دلار برآورد می‌شود».

طبق قوانین موجود در آمریکا، به منظور نهایی شدن قرارداد فروش تسلیحاتی این کشور به کشورهای خارجی باید به اطلاع کنگره برسد و در صورت عدم مخالفت قانونگذاران، فروش تسلیحاتی نهایی خواهد شد.

اعلام موافقت وزارت دفاع آمریکا با فروش تازه تسلیحاتی این کشور به امارات عربی متحده در حالی است که این کشور حاشیه خلیج فارس، در همراهی با عربستان سعودی در حملات نظامی به یمن حضور دارد.

همراهی اماراتی‌ها با عربستان سعودی در جنگ یمن برای این کشور کم هزینه نبوده است و چندی پیش، یک کشتی نظامی آن در سواحل یمن هدف قرار گرفته و منهدم شد.

اوایل مهرماه ناو «سویفت» در ساحل «المخا» در جنوب غرب یمن با یک موشک سطح به سطح هدف قرار گرفت. امارات در ابتدا مدعی شد ناو مذکور دچار حادثه شده اما پس از اینکه ارتش یمن فیلم هدف قرار دادن ناو را منتشر کرد، مجبور به اعتراف شد.

وزارت خارجه امارات پس از گذشت 5 روز از انهدام ناو این کشور در آب‌های یمن اعلام کرد هدف قرار دادن توسط انصارالله ، اقدامی تروریسمی است.