به گزارش افکارنیوز،

 جبهه‌های حومه حلب به‌طور کلی پس از اعلام پایان آتش‌بس بار دیگر شعله‌ور شد و مهمترین تحول،‌ موفقیت ارتش سوریه در بازپس‌گیری گردان پدافند هوایی در ورودی جنوب‌غربی حلب بود که تنها چند صد متر از منطقه خان‌طومان فاصله دارد.

اهمیت بازپس‌گیری گردان پدافند هوایی در آن است که چندین امتیاز به ارتش سوریه می‌دهد، از جمله زمینه آزادسازی تپه استراتژیک «بازو» را می‌داد که عملاً این اتفاق افتاد و ارتش این نقطه مهم را آزاد کرد، همچنین سبب شد تا مناطق البریج و الراشدین5 از نظر نظامی سقوط کرده و تروریست‌ها در تیررس ارتش قرار گیرند و نیز راه‌های امدادرسانی به تروریست‌ها میان مناطق الراشدین5 و پروژه مسکونی 1070 را قطع کرد.

اطلاعات میدانی به این اشاره می‌کند که ارتش سوریه به پیشروی خود به‌سمت شهرک خان‌طومان در حومه جنوب غربی ادامه می‌دهد و به نزدیکی آن رسیده است،‌ این موفقیت پس از آن صورت گرفت که گروه تروریستی نورالدین الزنکی (عامل قتل و سربریدن نوجوان فلسطینی) از عملیات گسترده‌ای خبر داده بود که کنار گروه‌های تروریستی جیش الفتح و جبهه النصره با هدف پیشروی از محور جنوب غربی انجام می‌شود و هدف تروریست‌ها شکستن حلقه محاصره همقطارانشان در محله‌های شرقی حلب است.

می‌توان گفت پس از پیشروی ارتش سوریه در این محور، هر خطر احتمالی که ممکن بود تروریست‌ها برای حلقه محاصره همقطارانشان در شرق حلب ایجاد کنند، از بین رفت و تلاش‌های آنها برای شعله‌ور کردن آتش جنگ در جبهه جدیدی در جنوب غربی حلب را هم با شکست روبه‌رو کرده است.

در این زمینه یک نوار ویدئویی درباره درگیری‌های مستقیم رزمندگان مقاومت با تروریست‌های تکفیری منتشر شده است که این تروریست‌ها برای بازپس‌گیری گردان پدافند هوایی دست به حمله زده بودند که در این راه ناکام ماندند.