به گزارش افکارنیوز،

 «نجم حمد الأحمد» وزیر دادگستری سوریه اعلام کرد که از 83 کشور تحت عنوان جهاد هزاران تروریست وارد سوریه شده اند.

 

الاحمد در گفت‌و گو با خبرگزاری «اسپوتنیک» اعلام کرد: «اتباع زیادی از کشورهای مختلف [از تروریستها در سوریه] حضور دارند و ترکیه بیش از 25 هزار تروریست و عربستان حدود 30 هزار تروریست وارد سوریه کرده است. تروریستهای دیگری از تونس، عراق، فلسطین و آمریکا [در سوریه] حضور دارند».

 

وی با بیان این مطلب افزود: کسی که بازداشت می‌شود، اگر مستحق زندانی شدن در کشورش باشد بر اساس درخواست این کشور و طبق اصول دیپلماتیک وضعیتش بررسی می‌شود... با بسیاری از کشورهای عربی و بیگانه به جز قطر، عربستان و ترکیه معاهده های بین المللی داریم که مربوط به همکاری قضایی و تحویل افراد مجرم و اجرای احکام جزایی است».

 

در همین راستا، منابع قضایی دادگاه مبارزه با تروریسم در سوریه نیز تأکید کردند: بر آساس آخرین آمار از شمار تروریستهایی که علیه نیروهای مقاومت در سوریه می جنگند 25 هزار نفر از تابعیتهای مختلف است.

 

این منابع همچنین اعلام کردند، 4800 تروریست سعودی، 3000 هزار فلسطینی، 2700 تونسی، 2000 الجزایری، 800 تروریست از کشورهای اتحاد شوروی سابق، 350 کویتی، 1300 اروپایی و آمریکایی، 1100 اندونزیایی، 400 افغانی و 4500 عراقی از استانهای الانبار و صلاح الدین و سایر مناطق عراق در خاک سوریه حضور دارند.

 

به گفته این منابع، شمار زیادی از افراد کشته شده عرب در سوریه حضور دارند که تابعیت مشخصی ندارند و تروریستها آنان را برای عدم شناسایی آتش می‌زنند.