به گزارش افکارنیوز،

پایگاه اینترنتی سی بی سی کانادا در مطلبی نوشت: مجموع نظرسنجی‌های انجام شده در آمریکا برتری هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها را بر دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان نشان می‌دهد. این در حالی است که برخی از نظرسنجی های متفرقه با ارائه گزارش هایی از کم شدن فاصله دونالد ترامپ با هیلاری کلینتون خبر داده اند. روز دوشنبه، دو پایگاه IBD وTIPP در یک نظرسنجی مشترک، فاصله دونالد ترامپ با رقیب دموکراتش را اندک اعلام کردند. نظرسنجی لس آنجلس تایمز نیز فاصله کلینتون و ترامپ را یک امتیاز اعلام کرده است. از سوی دیگر، راسموسن ریپورت با انتشار یک نظرسنجی عجیب اعلام کرد ترامپ با دو امتیاز بر کلینتون پیشی گرفته است. با این حال، نظرسنجی پایگاه خبری ای بی سی نیوز در یک روز تعطیل، فاصله کلینتون و ترامپ را 12 امتیاز گزارش داده است.

در بخشی از این مطلب آمده است: به طور متوسط، بیشتر نظر سنجی های انتخاباتی که در سطح ملی آمریکا انجام شده حاکی از برتری کلینتون بر ترامپ است. در آخرین نظرسنجی انجام شده پایگاه "تراکر" کلینتون با 47.1 درصد بر ترامپ با 42.9 درصد پیشی دارد. بخش زیادی از این نظرسنجی ها به صورت روزانه انجام می شوند و احتمال خطا در آنها بالا است. در این میان، برخی از نظرسنجی ها خصوصی و در محدوده ایالات آمریکا است. بدون شک، نظرات مردم در ایالات مختلف آمریکا با هم متفاوت است. چه بسا در برخی از ایالات آمریکا، سطح رای گیری به سود نامزد جمهوری خواه باشد. بنابراین بسط دادن اینگونه نظرسنجی ها در سطح ملی نامعتبر است.

رای گیری های ملی و دولتی قانع کننده تر است. از آغاز رقابتهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا 22 اکتبر حدود 67 نظرسنجی ملی اجرا شده است که در بیشتر آنها برتری کلینتون محرز بوده است. پیشی گرفتن نامزد دموکراتها در رای گیری های ملی موجب شده است در برخی ایالت نیز محبوبیت وی افزایش یابد. بنابراین، رشد محبوبیت کلینتون در نظرسنجی ها می تواند تلاش‌های او را در رقابت با ترامپ تقویت کند. این یک نشانه روشن از متمایل شدن نظرات به سوی کلینتون است؛ رویه‌ای که نامزد جمهوری خواهان را در نظرسنجی ها با مشکل مواجه می کند.