به گزارش پرس تی وی، پلیس در تلاش برای پاک سازی خیابانهایی که به صحنه برافراشته شدن چادرهای معترضان تبدیل شده، اتهامات متعددی را علیه تظاهرکنندگان مطرح کند.

پلیس شیکاگو اعلام کرده ‌است‌ که ۱۷۵ نفر از معترضان، روز شنبه، پس ازآن بازداشت شدند که از دستورات برای ترک اماکن عمومی سرپیچی کردند.

به گزارش پلیس، این افراد در جریان تظاهرات بیش از دو هزار نفری که از مقابل بانک مرکزی شیکاگو تا گرانت پارک ادامه داشت، بازداشت شدند.

نزدیک به ۹۰ معترض نیز، روز شنبه در نیویورک، و بیش از هفتاد نفر نیز در فینیکس و کولارادو بازداشت شدند.

بازداشت معترضان در امریکا در حالی انجام شده که تظاهرکنندگان متعهد شده‎اند به رغم سرکوب‌های سنگین، به اعتراضات خود در خیابان‌ها ادامه دهند.

اعتراضات موسوم به " وال استریت را تصرف کنید "، ۱۷ سپتامبر و از زمانی در امریکا شروع شد که گروهی از مردم در اعتراض به حرص و آز صاحبان سرمایه و گسترش فساد در سطوح بالا در کشور، در منطقه تجاری نیویورک تظاهرات کردند.

این در حالی است که اکنون دامنه این اعتراضات به ده‌ها شهر مهم امریکا از جمله سیاتل، لس آنجلس، دالاس، بوستون و همچنین صدها شهر کوچک‌تر دیگر این کشور نیز کشیده شده‌ است.

درهمین حال، هر روز تعداد بیشتر و بیشتری از مردم امریکا، به صف تظاهرکنندگان می‌پیوندند.

براساس تحقیقاتی که شبکه تلویزیونی پرس تی وی انجام داده است، جنبش وال استریت که از آن به عنوان " بیداری امریکایی " یاد می‌شود، ریشه در سیاست‌های مالی نادرست امریکا دارد.

بنابر نتایج این تحقیقات، سیاست‌های مالی نادرست امریکا، بحران اقتصادی در این کشور را رقم زده است.

مردم در انگلیس، آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا، ایرلند و پرتغال نیز روزشنبه با الهام گرفتن از جنبش موسوم به " وال استریت را تصرف کنید" ، تظاهرات اعتراض آمیزی را برگزار کردند.