به گزارش افکارنیوز،

 منابع فلسطینی گزارش دادند که شهرک نشینان صهیونیست صبح امروز یکشنبه از سمت باب المغاربه به مسجد الاقصی یورش برده و شروع به گشت زنی تحریک آمیز در صحن های این مسجد کردند در حالیکه نمازگزاران حاضر در آن نیز در اعتراض به اقدام این شهرک نشینان، شعارهای الله اکبر سر دادند.

بر اساس این گزارش، «شیلو» خاخام افراطی صهیونیست ها نیز که در میان شهرک نشینان حضور داشت سعی کرد که آئین تلمودی را در صحن های مسجد الاقصی برگزار کند که نگهبانان مسجد مانع این کار وی شدند.

پیش از این نیز این خاخام افراطی در ایام عید یهودیان به همراه شهرک نشینان وارد مسجد الاقصی شده بود که باعث ایجاد درگیری بین شهرک نشینان و فلسطینیان حاضر در این مسجد شد.

این در حالی است که پلیس رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزات این رژیم علیه مسجد الاقصی بویژه پس از مصوبه جدید یونسکو که اسلامی بودن این مکان مقدس را به رسمیت شناخت، خواستار یورش مجدد اعضای کنست به این مسجد شد.

پلیس رژیم صهیونیستی همچنین چند شرط را برای یورش اعضای کنست به مسجد الاقصی قرار داده که عبارت است: نخست اینکه پیش از ورود به مسجد الاقصی با پلیس هماهنگی بعمل آورند، دوم اینکه ساعات مشخصی برای ورود به مسجد تعیین شود، سوم اینکه بدون محافظ شخصی وارد شوند، چهارم اینکه بدون همراهی روزنامه نگاران باشند و پنجم اینکه هیچ نطقی در داخل مسجد الاقصی ایراد نکنند.

پیش از این نیز نتانیاهو در اظهاراتی مطبوعاتی تاکید کرده بود که شخصا در حفاری های زیر مسجد الاقصی و خاکبرداری آن طی هفته جاری شرکت خواهد کرد و از همه صهیونیست ها نیز خواست تا به وی بپیوندند.

وی همچنین بار دیگر از سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی سازمان ملل (یونسکو) به دلیل تصمیم جدید این سازمان درباره قدس و مسجد الاقصی که به اسلامی بودن این مکان اعتراف کرده است، انتقاد کرد و گفت که یونسکو حملات اسلام گراهای تُندرو از جمله داعش به آثار جهانی را نادیده می گیرد.

در همین رابطه «یسرائیل حسون» رئیس اداره آثار باستانی رژیم صهیونیستی گفت که در نشست کابینه تصمیم گرفته شد تا تمامی جوانان اسرائیلی پیش از آنکه جذب ارتش شوند در عملیات حفاری در زیر مسجد الاقصی و محیط اطراف آن مشارکت کند و این یک «وظیفه ملی» است.