به گزارش افکارنیوز،

وب‌سایت شبکه خبری «ای‌بی‌سی» گزارش داد: «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده است که دولت انگلیس باید مسئولیت خود را درباره کودکان بی‌پناه اردوگاه مهاجران «جنگل» در بندر «کاله» را  بپذیرد.

«اولاند» دراین باره تصریح کرد: پس از تخریب اردوگاه مهاجران «جنگل»  5هزار نفر این اردوگاه به مکان‌های امن منتقل داده شده اند اما نزدیک به هزار و پانصد کودک بی‌سرپرست در این اردوگاه باقی مانده‌اند که هرچه زودتر باید به مکانهای امن منتقل داده شوند.

رئیس‌جمهور فرانسه ضمن اشاره به تماس تلفنی «برنارد کازنیو» وزیر کشور فرانسه با همتای انگلیسی خود در باره پناه دادن به کودکان بی‌پناه باقی‌مانده در  اردوگاه «جنگل» افزود: من با نخست وزیر انگیس در این باره صحبت کردم و دولت انگلیس باید مسئولیت خود را در مسأله اسکان کودکان را  بپذیرد و اردوگاه‌هایی را برای پذیرش آنها فراهم کند.

«اولاند» بیان کرد: کمترین کاری که دولت انگلیس می‌تواند برای کودکان بی‌‌پناه این اردوگاه تخریب‌شده که هم اکنون در اقامت‌گاه‌های موقت اسکان یافته‌اند، انجام دهد؛ این است که از آنها مراقبت کند. چون علاقمند هستند که در کشور انگلیس اقامت گزینند.

گفتنی است دولت فرانسه هفته گذشته اردوگاه مهاجران  «جنگل» در شهر کاله واقع در شمال فرانسه را طبق برنامه از پیش اعلام شده آغاز کرد و مقامات اردوگاه کاله روز چهارشنبه از اتمام عملیات تخلیه و پاکسازی اردوگاه جنگل از مهاجران خبر دادند و هم اکنون تنش بین فرانسه و انگلیس درباره نحوه اسکان ساکنان این اردوگاه بالا گرفته است.