به گزارش افکارنیوز،

به نقل از رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا در سخنانی تاکید کرد: هیچ تماسی با اف بی آی درباره از سرگیری تحقیقات مربوط به ایمیل‌های هیلاری کلینتون نداشته است.

کلینتون زمانی که وزیر خارجه آمریکا بوده از ایمیل شخصی برای انجام امور رسمی و دولتی استفاده کرده و این مساله به رسوایی و جنجال بزرگی تبدیل شده است.

اف بی آی روز جمعه در فاصله 10 روز باقی مانده تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد که قصد دارد تحقیقات جدیدی را درباره ایمیل‌های کلینتون آغاز کند.

جان کری در یک کنفرانس خبری در ایرلند در این باره گفت: من اطلاعی در این باره ندارم، از من چیزی خواسته نشده، اطلاعی هم ندارم که از وزارت خارجه نیز درخواستی شده باشد، مطلب بیشتری هم ندارم.

وی افزود: به عنوان یک شهروند آمریکایی و نامزد سابق این حزب، چیزهای زیادی هست که دوست دارم درباره اتفاقاتی که می افتد، بگویم ولی در شرایط کنونی نمی توانم و ترجیح می دهم دخالتی در این مساله نداشته باشم.

هیلاری کلینتون نامه رئیس اف بی آی را در مورد ایمیل‌هایش بی سابقه و نگران کننده توصیف کرد. پس از آنکه انتشار نامه جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال آمریکا - اف بی  ای - موج تازه‌ای از جنجال بر سر استفاده هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین و نامزد کنونی حزب دموکرات امریکا از ایمیل شخصی اش برای ارسال اسناد محرمانه به راه انداخت، او اظهار داشت چنین اقدامی در آستانه برگزاری انتخابات، بی سابقه است.

کلینتون که در یکی از سخنرانی های انتخاباتی اش در شهر دیتونا بیچ واقع در ایالت فلوریدا سخن می گفت، نامه رئیس اف بی آی را به شدت نگران کننده خواند و گفت: بسیار عجیب است که چنین نامه‌ای با اطلاعات کم درست پیش از انتخابات ریاست جمهوری منتشر می شود.

جیمز کومی در نامه اخیر خود روز جمعه خطاب به اعضای کنگره اظهار داشته است بازرسان اف بی آی پیام های تازه ای یافته اند که احتمالا با پیام های ایمیلی کلینتون مرتبط است.

در همین حال دونالد ترامپ  رقیب وی انتقاداتش را در این مورد افزایش داده است.ترامپ در جدیدترین سخنرانی انتخاباتی اش گفت: «این بزرگ ترین رسوایی سیاسی امریکا پس از واترگیت است. .. او باید خیلی وقت پیش محاکمه می شد».