به گزارش جام نیوز؛ شبکه بی بی سی در تاریخ۱۳اکتبر(۲۱مهر)در گزارشی عنوان کرد: درزمان حکومت طالبان در افغانستان زنان باید برقع(چادر همراه پوشیه) می پوشیدند و تنها زمانی می توانستند از خانه بیرون بروند که مردی همراه آنان می بود.
در ادامه این گزارش بی بی سی مدعی شد: «در ۱۰سال گذشته آزادی های زنان بیشتر شده است و پوشیدن برقع آزاد است.»
در پایان این گزارش طی مصاحبه ای، یک زن افغان از وضعیت زندگی خود در زمان طالبان گلایه می کند و زندگی در ۱۰سال گذشته که از زمان حضور نیروهای ناتو در خاک افغانستان بوده را رضایت بخش دانست.
این ادعای بی بی سی در حالی است که غرب و آمریکا دین اسلام را مترادف با حکومت خفقانی و متحجر طالبان معرفی می کنند و نظام های غربی و سکولار را نظام هائی جلوه می دهند که به زنها آزادی و حقوق اجتماعی داده اند و حال آنکه انقلاب اسلامی ایران ثابت کرد که اسلام واقعی علاوه بر آنکه به زنها آزادی و حقوق اجتماعی می دهد فضا را نیز برای رشد و تعالی آنها فراهم می کند.
شایان ذکر است بر خلاف ادعای بی بی سی اکثر زنان مسلمان افغان با تشخیص درست خود، خواهان نظامی همچون جمهوری اسلامی هستند که علاوه بر آزادی ها و حقوق اجتماعی، دین خود را نیز حفظ کنند نه اینکه همانند نظام های غربی به بهانه آزادی زنان، اخلاق و عفت و دین آنها نابود شود.