به گزارش افکارنیوز،
 

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با روزنامه صربستانی "پولیتیکا" اعلام کرد آمریکا و کشورهای عربی هم پیمان آن باید مسئولیت آتش بس اخیر را برعهده گیرند؛ چرا که تروریسم و تروریست ها برای آنها تنها به منزله برگی است که در میدان سوریه با آن بازی می کنند.

 

بشار اسد در ادامه تصریح کرد: روسیه در ادامه مبارزه با تروریست ها جدی و مصمم است. این در حالی است که آمریکایی ها سیاست شان را بر ارزش هایی کاملا متفاوت بنا نهاده اند؛ بطوری که از این مسأله به عنوان برگی برای بازی های سیاسی در جهت منافعشان استفاده می کنند.
رئیس جمهور سوریه همچنین اعلام کرد کشورهای غربی با استفاده از نقاب بشردوستانه به دنبال ایجاد توجیهی برای افزایش مداخلات در سوریه هستند.

 

وی همچنین اعلام کرد: ترکیه، عربستان و قطر تنها عروسک های غرب هستند که به نفع آمریکا فعالیت می کنند . تروریست ها نیز در سوریه به نیابت از این کشورها و غرب و آمریکا در سوریه می جنگند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: داعش نفت را در انظار ماهواره های ائتلاف بین المللی و هواپیماهایشان از سوریه به ترکیه منتقل می کند؛ بدون آنکه آنها اقدامی در مقابل آن انجام دهند.

 

بشار اسد همچنین گفت: بخشی از پولهای نفت به سمت داعش می رود که سبب استفاده تروریست ها و پرداخت حقوق هایشان می شود و بخشی دیگر به مسئولان دولت ترکیه و "رجب طیب اردوغان،" رئیس جمهور این کشور و خانواده اش می رسد.

 

رئیس جمهور سوریه همچنین اعلام کرد نیروهای آمریکایی عامدانه به پایگاه ارتش سوریه در دیرالزور حمله کردند؛ چرا که داعش به فضل همکاری های سوری- روسی- ایرانی در وضع افول به سر می برد.