به گزارش افکارنیوز،

 این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: البغدادی قبل از آغاز عملیات ارتش عراق جهت آزادسازی شهر موصل، استان نینوا را ترک کرده بود.

وی در گفت و گو با پایگاه اینترنتی السومریه نیوز افزود: البغدادی در مسیرهای خاصی میان سوریه و عراق تردد دارد که مناطق صحرایی بوده، تردد در آن آسان است و تحت کنترل زمینی یا هوایی قرار ندارد.

این منبع ادامه داد: این فایل دو هفته قبل همزمان با عملیات آزادسازی نینوا از سوی تیم فنی داعش تهیه شده و گروهی از کارشناسان تاثیرات صوتی در تهیه آن نظارت داشته اند. 

وی تصریح کرد که البغدادی تلاش کرد شور و شوق را در میان عناصرش با این سخنرانی برانگیزد که جبهه های نبرد را ترک کرده و در برابر پیشروی نیروهای ارتش در تمام محورها می گریزند.

این منبع گفت که اطلاعات دقیقی درباره عدم حضور البغدادی در نینوا وجود دارد و وی قبل از رسیدن نیروهای عراقی برای آزادسازی این استان، آن را ترک کرد، همچنین وی در مرز سوریه و عراق به منطقه البعاج و از آنجا به طرف سوریه تردد می نماید.

وی خاطر نشان ساخت، این فایل همزمان با نزدیک شدن نیروهای ارتش و مبارزه با تروریسم به موصل نشانه آن است که روحیه عناصر داعش در هم شکسته است.

البغدادی، در این فایل از هوادارانش حمله به ترکیه و عربستان را خواست و مدعی شد خلافت وی از هم نپاشیده است.