به گزارش افکارنیوز،

 خطبای گروه تروریستی داعش از طریق بلندگوهای مساجد شهر موصل مدعی شدند که این گروه تروریستی حیدر العبادی، نخست وزیر عراق را در جریان دیدارش با نیروهای عراقی در خط اول عملیات آزادسازی نینوا ترور کرده است و این گروه تروریستی موفق به باز پس گیری پایگاه‌های استراتژیک خود شده که اخیرا عراقی‌ها آزاد کرده بودند.

 

این در حالی است که العبادی اخیرا با هلی کوپتری وارد منطقه برطله واقع در شرق موصل شد و با نیروهای عراقی مستقر در این منطقه دیدار کرد. العبادی قبل از آن نیز از خطوط مقدم در ساحل چپ موصل در شرق بازدید کرده بود.

 

العبادی در این بازدید تاکید کرد که به زودی مژده آزادسازی شهر موصل را به عراقی‌ها خواهد داد.

 

نخست وزیر عراق تاکید کرد: پیروزی در موصل به دست نیروهای عراقی محقق خواهد شد و نیروها هرگز از عملیات کنونی علیه تروریسم عقب نخواهند نشست و همکاری بسیار خوبی میان این نیروها و ساکنان مناطق آزاد شده وجود دارد.

 

وی دوباره تاکید کرد: بغداد هرگز اجازه هیچ گونه تعرضی از سوی نیروهای امنیتی علیه ساکنان مناطق آزاد شده را نخواهد داد و اتهام زنی‌ و اهانت به حشد شعبی غیرقابل قبول است.

 

وی افزود: برخی تلاش می‌کنند میان مردم عراق اختلافات قومی و مذهبی ایجاد کنند اما مردم این کشور در عملیات موصل وحدت خود را ثابت کرده‌اند.

 

وی پیش بینی کرد که زمان پایان عملیات موصل و سرعت پیروزی در آن همه برای غیرمنتظره و غافلگیرانه‌ خواهد بود.