به گزارش فارس، اسرای فلسطینی ساکن نوار غزه امروز پس از انجام مراحل تبادل اسرا از طریق گذرگاه رفح وارد نوار غزه شدند و مورد استقبال گرم و پر شور مردم غزه قرار گرفتند.

" اسماعیل هنیه " نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین به همراه تنی چند از رهبران گروه‌های مقاومت فلسطین از اسرای آزاده فلسطینی در گذرگاه رفح استقبال کردند.


عباس: دور جدیدی از آزادی اسرا در راه است

در رام‌الله نیز اسرای آزاده از طریق گذرگاه بیتونیا وارد رام‌الله شدند و مورد استقبال گرم مردم و " محمود عباس " رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قرار گرفتند.
عباس طی سخنرانی در مراسم استقبال از اسرای آزاده گفت که با رژیم صهیونیستی توافقاتی صورت گرفته است تا دور جدیدی از آزادی اسرا صورت گیرد که پس از اتمام این تبادل اسرا موسوم به " وفای به آزادگان " صورت خواهد گرفت.
وی ابراز امیدواری کرد که صهیونیست‌ها به وعده خود عمل کرده و دور جدیدی از آزادی اسرایی که قول آن را به تشکیلات خودگردان داده‌اند، به اجرا درآورند.

" حسن یوسف " از رهبران جنبش حماس در رام‌الله در مراسم استقبال از اسرا به ایراد سخنرانی پرداخت.


شلیک گاز اشک‌آور برای متفرق کردن فلسطینیان در گذرگاه بیتونیا

منابع خبری گزارش دادند که نظامیان رژیم اشغالگر برای متفرق کردن خانواده‌های اسرای فلسطینی که برای استقبال از فرزندان آزاده خود در گذرگاه " بیتونیا " واقع در کرانه باختری تجمع کرده بودند، از گاز اشک‌اور و آب‌پاش استفاده کردند.


زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در درگیری با صهیونیست‌ها

ده‌ها نفر از خانواده‌های اسرای فلسطینی که در مقابل زندان " عوفر " منتظر آزادی فرزندانشان بودند در درگیری با نظامیان صهیونیست زخمی شدند.
درگیری پس از آن صورت گرفت که صهیونیست‌ها به خانواده‌های اسرای فلسطینی که در مقابل زندان عوفر تجمع کرده بودند، اعلام کردند که اسرا از این زندان آزاد نمی‌شوند.


اعلام آماده‌باش در فرودگاه قاهره

در فرودگاه بین‌المللی قاهره نیز به منظور انتقال ۴۰ اسیر تبعیدی فلسطینی به ۳ کشور حالت فوق‌العاده اعلام شده است.
رسانههای خبری گزارش دادند که این سه کشور عبارت از قطر، ترکیه و سوریه است و قرار است ۱۵ اسیر به ترکیه، ۱۵ اسیر به قطر و ۱۰ اسیر نیز به سوریه منتقل شوند.