به گزارش افکارنیوز،

افشاگر اسرار پشت پرده آل سعود از ریخت‌وپاش‌های گسترده ولیعهد عربستان سعودی در سفرهای تفریحی اش به الجزایر با هزینه های میلیاردی خبر داد.

 

وی که در شبکه های اجتماعی با نام مستعار «مجتهد» فعالیت می کند، از فساد مالی «محمد بن نایف»، ولیعهد عربستان سعودی و اقدامات وی در نابود کردن حیات‌وحش کشور الجزایر خبر داد.

 

این افشاگر در حسابش در «توییتر» نوشت: بن نایف هر سال به همراه شمار زیادی از نیروهای محافظ خود و با هدف شکار حیوانات و پرندگان به کشور الجزایر سفر می کند، زیرا در آنجا با توجه به مساحت گسترده مناطق طبیعی که تحت نظارت هیچ سازمان یا نهاد حمایت از محیط زیست قرار ندارد، با فراغ بال به شکار و تفریح می پردازد.

 

مجتهد افزود: دولت الجزایر به محمد بن نایف اجازه می دهد تا با ارتکاب جنایت و شکار انواع پرنده هایی چون شاهین و حیواناتی چون آهو و غزال، حیات وحش صحراهای این کشور را نابود کند.

 

وی اضافه کرد: هزینه هر بار سفر محمد بن نایف کمتر از پانصد میلیون ریال سعودی نیست که شامل هزینه امکانات سفر چون ساخت اردوگاه و پایگاه نظامی و نیز مراکز آماده سازی مواد غذایی می شود. افزون بر این، سهم عمده هزینه ها، صرف دادن رشوه و پاداش به ژنرال های الجزایری می شود. هزینه سه یا چهار بار در سال سفر بن نایف به الجزایر، حدود یک و نیم میلیارد ریال عربستان برآورد می شود و افزون بر آن دو میلیارد ریال نیز به ژنرال های الجزایر پرداخت می شود.

 

العهد گزارش داد، این فعال شبکه‌های اجتماعی عربستان که به مراکز تصمیم گیری در این کشور نزدیک است، در ادامه افزود هر کسی که از سفرهای تفریحی و شکاری بن نایف مطلع می شود، تصور می کند که او در این مدت در چادر اقامت و با خودروهای آزاردهنده تردد می کند، در حالی که واقعیت این است که او در کاخ های سیار اقامت و با خودروهای شاسی بلند سفارشی تردد می کند.
مجتهددر ادامه افزوده است در یکی از شب ها پس از آماده شدن غذا با هزینه میلیونی، بن نایف ناگهان تصمیم گرفت که آن منطقه را ترک کند و به منطقه‌ای دیگر که در همانجا نیز با همان هزینه غذا آماده شده بود، منتقل شود.