به گزارش افکارنیوز،

 یک خودروی بی ام و ضد گلوله توانست جان 70 نفر را از دست تک تیراندازهای داعشی نجات دهد.

 

بر این اساس، زمانی که "اکو عبدالرحمان" – یک مبارز پیشمرگه کرد – که از سوی تروریست‌های داعش در کرکوک مورد حمله قرار گرفت، دانست که نیاز به محافظت از خود دارد. این پیشمرگ کرد تصمیم گرفت بر روی یک خودروی زرهی سرمایه‌گذاری کند. او سپس یک خودروی قدیمی بی ام و را به بهای 10 هزار دلار خریداری کرد. 

 

نجات جان 70 نفر از دست داعش با خودروی ضد گلوله+تصاویر

 

او در این باره می گوید:"دوستانم خرسند بودند که من خودروی ضدگلوله خریداری کرده‌ام. ما با این خودرو در خط مقدم کرکوک بدون واهمه از شلیک تروریست‌های داعشی و بمب‌های کنار جاده رانندگی می‌کردیم." عبدالرحمن 32 ساله به همراه همسر و چهار فرزندش در 23 کیلومتری جنوب کرکوک زندگی می‌کند. 

 

در ادامه این مطلب آمده است: در 21 اکتبر (30 مهرماه) ده‌ها تروریست داعشی در سلسله حملات خود برای تصرف شهر کرکوک، نیروهای امنیتی و غیرنظامیان را مورد هدف قرار دادند. داعشی‌ها در این حملات 64 نفر را کشتند و 84 مزدور خود را از دست دادند. بیش از 100 غیرنظامی و نیروی امنیتی در این حمله زخمی شدند. بسیاری از این زخمی‌ها به دلیل وجود تک تیراندازهای داعشی در پشت‌بام‌ها و آتش تروریست‌ها گیرافتاده بودند.

 

نجات جان 70 نفر از دست داعش با خودروی ضد گلوله+تصاویر

 

عبدالرحمان با ماشین ضد گلوله خود بارها داخل شهر شد و هر بار زیر آتش گلوله تروریست‌ها مجروحان را خارج کرد. او می‌گوید به وسیله خودروی خود بیش از 70 مجروح و اجساد قربانیان را به مکان امن منتقل کرده است. او تاکید می‌کند: من در خودروی خود سنی‌ها، شیعیان، کردها، ترکمن‌ها و مسیحیان را جابه جا کردم. خودروی من بیش از 50 گلوله خورده بود. داعشی‌ها به شلیک ادامه دادند و امیدوار بودند بتوانند من و مجروحان را به قتل برسانند. 

 

نجات جان 70 نفر از دست داعش با خودروی ضد گلوله+تصاویر

 

پس از این اتفاق، دکتر نجم الدین کریم – شهردار کرکوک – شخصا از این جنگجوی کرد در ساختمان شهرداری قدردانی کرد و به او هدیه‌ای به مبلغ 358 دلار اعطا کرد.