به گزارش واحد مرکزی خبر، رستمیان گفت: پروازهای ایران به عراق در ۸ ماه گذشته ۹ برابر شده است.

وی گفت: در پی سفر رییس سازمان هواپیمایی کشوری به عراق در اواخر سال گذشته و مذاکرات صورت گرفته با همتای عراقی، تفاهم نامه افزایش پروازهای دو کشور به امضا رسید و بر اساس آن تعداد پروازهای ایران - عراق که ۵ پرواز در هفته بود در ماه گذشته به ۳۶ پرواز و هم اکنون به ۴۷ پرواز افزایش یافته است.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها افزود: پروازها به مقصد عراق از طریق خطوط پروازی داخلی و از شهرهای تهران، تبریز، ساری، اصفهان، بیرجند، سنندج، مشهد، شیراز، یزد، کرمان، کرمانشاه، بندرعباس و زاهدان به شهرهای بغداد، نجف و سلیمانیه صورت می گیرد.

رستمیان گفت: همچنین در هفته ۱۲پرواز از عراق به ایران از شهرهای نجف، بغداد، اربیل و ‌سلیمانیه به مقصد تهران، مشهد اصفهان، اهواز، تبریز از طریق خطوط پروازی شرکت های عراقی انجام می شود.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری به آمادگی این سازمان برای صدور مجوز مسیر پروازی به عتبات عالیات اشاره کرد و افزود: طی توافق به عمل آمده با طرف عراقی، مقرر شد سقف پروازی بین دو کشور حذف شود همچنین در صورت کشش بازار و وجود تقاضا در شرکت های هواپیمایی ایرانی و عراقی، در آینده شاهد افزایش مسیرهای پروازی بین دو کشور خواهیم بود.