به گزارش ایسنا، نویسندگان این کتاب مدعی شدهاند، داستان خودکشی آدولف هیلتر، پیشوای سابق آلمان ساختگی بوده و او در سال ۱۹۴۵ به همراه همسرش "اوا بران" به آمریکای لاتین فرار کرده تا زندگی جدیدی را آغاز کند.

مشهورترین روایتی که در مورد هیلتر وجود دارد، این است که او ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ در پناهگاه خود در برلین با یک اسلحه خودکشی کرد. همچنین گفته می‌شود، همسرش با سیانید خودکشی کرده است.

نویسندگان کتاب مذکور مدعی شدند، اسناد معتبری وجود دارد که نشان می‌دهد هیتلر و همسرش در پایان جنگ جهانی دوم برای آغاز یک زندگی جدید به منطقه تحت کنترل نازی‌ها در آرژانتین فاشیستی فرار کرده‌اند.

آقای ویلیام و خانم دونستان می‌گویند، هیتلر در سال ۱۹۶۲ و در سن ۷۳ سالگی درگذشته است.

جرارد ویلیام که یک مورخ و خبرنگار حرفه‌ای است و نوشته‌های فراوانی در خصوص جنگ جهانی دوم دارد، به اسکای نیوز گفت: نمی‌خواهیم تاریخ را بازنویسی کنیم، اما مدارکی که درباره فرار هیلتر به‌دست آورده‌ایم آنقدر زیادند که نمی‌شود، چشم‌ها را به رویشان بست.

وی گفت: هیچ مدرک قانونی درباره خودکشی اوا بران وجود ندارد اما داستان‌هایی درخصوص زنده بودن آنها در آرژانتین از زبان شاهدان وجود دارد.

در این کتاب آمده است: مقامات اطلاعاتی آمریکا در فرار هیلتر دست داشته و در ازای دسترسی به فن‌آوری جنگی نازی‌ها، به هیلتر کمک کرد‌ه‌اند.

در ادامه این کتاب آمده است: " تکه‌های جمجمه‌ای که منسوب به هیلتر و در روسیه است، متعلق به یک فرد ۴۰ ساله است در حالی که هیتلر در زمان خودکشی ۵۶ سال داشت. "

ویلیام اظهار داشت: من و خانم دونستان که یک نویسنده، فیلم‌ساز و فیلمبردار متخصص در تاریخ جنگ است به آرژانتین سفر کردیم و در تحقیقات خود با شاهدان حضور هیلتر در این کشور مصاحبه کرده‌ایم.

وی افزود: حتی دو تن از شاهدان در زمان همکاری با ما از سوی افراد ناشناس تهدید به مرگ شدند. با این حال گای والترز این ادعا را مورد تمسخر قرار داد و گفت ادعای مذکور " ۲۰۰۰ درصد " اشتباه است. این مورخ سرشناس این ادعاها را " مزخرف " خواند و گفت این دو نویسنده باید به خاطر این مهملات از خود خجالت بکشند.

روچوس میش، ۹۴ ساله متصدی بیسیم هیلتر و آخرین بازمانده پناهگاه برلین می‌گوید با دو چشم خود شاهد اجساد " رئیس " و اوا بران بوده است.

وی اظهار داشت: زمانی که هیلتر به خود شلیک کرد، در اتاق کناری او بودم، صدای شلیک گلوله را نشنیدم اما شاهد جسد بدون پوشش او بودم.

در کتاب گرگ خاکستری، بر روی روزهای بحرانی ۱۹۴۵ تمرکز شده است؛ زمانی که متحدان در پناهگاه برلین گرد هم آمده بودند.

در این کتاب آمده است: هیلتر و همسرش ابتدا به دانمارک رفتند، سپس دوباره به منطقه تراومونده در آلمان بازگشتند و از آنجا به یک پایگاه نظامی در " رئوس " در جنوب بارسلونا واقع در اسپانیا پرواز کرده‌اند. آنها سپس با هواپیما به جزایر قناری رفته‌ و یک روز بعد به آرژانتین سفر کرده‌اند.

این اولین باری نیست که ادعا میشود هیتلر به آرژانتین گریخته، یک نویسنده دیگر به نام "آبل باستی" در کتاب خود به نام "هیلتر در آرژانتین" ادعای مشابهی داشت.