به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ این عالم نمای ناصبی با توهین به عقاید و مقدسات شیعیان، مدعی شد: این عتبات چیزی جز قبور و گنبدهایی نیست که ضرر و نفعی به کسی نمی رساند و نزد ما مقدس نیست.

وی با تکفیر زایران مراقد مطهر اهل بیت(ع)، تاکید کرد: دعوت به زیارت این اماکن دعوت به شرک است.

خطیب جمعه مسجد کویت سپس در اظهاراتی متناقض با اشاره به وجود تعالیمی در کتب درسی دانش آموزان مبنی بر استحباب زیارت عتبات عالیات، خواستار حذف آن شد.

در پی این واقعه " فیصل الدویسان " نماینده پارلمان کویت از " محمد النومس " وزیر اوقاف و امور اسلامی کویت خواست تا با این گونه اظهارات مقابله شود.

وی با هشدار نسبت به خطرات این گونه اظهارات که تاروپود جامعه را از هم می گسلد و فتنه مذهبی را در کشور نهادینه می سازد، گفت: این اظهارات تنها در جهت ضربه زدن به تشیع نیست بلکه اهل سنت را نیز هدف قرار داده است و می کوشد افکار تندروی وهابیت را در کشور حکمفرما سازد.

در همین رابطه " حسین قاسم " دبیرکل انجمن " شباب السیف " در کویت با انتقاد شدید از این اظهارات موهن امام جمعه کویت، تاکید کرد: تکفیریها نمی دانند که تعرض به زایران امام حسین(ع) تعرض به حاکمان کویت است چون آنها نیز از زایران اباعبدالله(ع) هستند.

" فرج الخضری " دبیرکل " ثوابت الشیعه " درکویت نیز اظهارات موهن را به شدت محکوم کرد و اظهار داشت: این ناصبی تکفیری چطور جرات می کند شیعه کویت را تکفیر کند.

وی از دولت کویت خواست تا برای جلوگیری از برانگیختن آتش فتنه در کشور، به سرعت اقدام لازم را به انجام برساند.

گفتنی است در هفته های گذشته در اقدامی هماهنگ از سوی وهابیت بر ضد شیعیان امام جمعه مدینه نیز با حمله به شیعیان، به مقدسات مذهب شیعه جسارت کرده و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام را "رافضی" و "خارج از اسلام" نامیده بود.