به گزارش افکارنیوز،

به نقل از وال‌استریت ژورنال، وزرای خارجه اروپایی که از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا شوکه شده‌اند قصد تشکیل جلسه‌ای به منظور بررسی روابط با آمریکا بر سر موضوعات مهمی مانند ایران و روسیه را دارند. این جلسه فوق‌العاده یکشنبه شب برگزار خواهد شد.

اتحادیه اروپا بر سر موضوعاتی مانند توافق هسته‌ای با ایران و همچنین اعمال تحریم علیه روسیه همکاری بسیار نزدیکی با دولت اوباما داشتند اما دونالد ترامپ، شخصیتی است که دستکم در کمپین‌های انتخاباتی خود بر توقف سیاستهای اوباما در هر دو موضوع مذکور تاکید داشت.

دیپلمات‌های اروپایی معتقدند که برای اولین بار طی چند دهه گذشته دولتهای قدرتمند اروپایی نظر خاصی درباره سیاست خارجی رئیس‌جمهوری بعدی آمریکا ندارند و مشاوران سیاست خارجی وی ارتباط بسیار اندکی با رهبران اروپایی داشته‌اند.

دیپلماتهای اروپایی معتقدند که سیاست اتحادیه اروپا در برابر روسیه و ایران می‌تواند به سرعت تنش‌ها با دولت جدید آمریکا را نمایان سازد.

این نگرانی‌ها درحالی ایجاد شده که بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه گفت: آمریکا به تعهدات خود در توافق هسته‌ای با ایران و نیز توافق آب‌و هوا پایبند خواهد بود.

رودز گفت: واشنگتن به خاطر ماهیت بین‌المللی توافق هسته ای و نیز توافق تغییرات  آب‌و هوایی به آن پایبند خواهد ماند. وی افزود: کاخ سفید هیچ تردیدی در اهمیت هر دو توافق ندارد.